Nowy certyfikat lotniczy CEIV Fresh

0
iata

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) wprowadziło nowy certyfikat lotniczy – CEIV Fresh – w celu poprawy obsługi i transportu produktów łatwo psujących się drogą powietrzną.

Łatwo psujące się towary to rosnący rynek ładunków lotniczych. Niezbędne jest zapewnienie, że te delikatne produkty o krótkim okresie przydatności dotrą do klienta w nienaruszonym stanie, przy minimalnych stratach. Nadawcy będą mieli pewność, że certyfikowane firmy CEIV Fresh działają zgodnie z najwyższą jakością i standardami w transporcie łatwo psujących się produktów – powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA i dyrektor generalny.

Specyficzne wymagania czasowe i temperaturowe dla produktów spożywczych i roślinnych sprawiają, że obsługa i transport produktów łatwo psujących się stanowi wyzwanie. Program CEIV Fresh spełnia te rygorystyczne wymagania, przede wszystkim w oparciu o przepisy IATA Perishable Cargo Regulations (PCR), które łączą profesjonalny nadzór regulacyjny i operacyjny ze strony ekspertów branżowych i rządowych.

CEIV Fresh Launch Partners

Airport Authority Hong Kong (AAHK), Cathay Pacific, Cathay Pacific Services Limited (CPSL) i Hong Kong Air Cargo Terminals Limited (HACTL) były pierwszymi organizacjami, które pilotowały program CEIV Fresh, przyjmując wspólnotowe podejście do certyfikacji. To unikalne podejście wspólnotowe pomaga dostosować potrzeby i obowiązki wszystkich interesariuszy zaangażowanych w obsługę łatwo psujących się towarów.

– Przyjęliśmy wspólnotowe podejście do rozwoju CEIV Fresh, uznając, że pomyślna wysyłka wymaga dostosowania wielu interesariuszy. Nadawcy mogą mieć spokój ducha wiedząc, że każdy podmiot obsługujący ich towary działa według tych samych standardów. Rozumiejąc wartość tego dla sukcesu swoich klientów, władze lotniska w Hongkongu były pionierami pierwszej na świecie społeczności lotnisk certyfikowanych przez CEIV Fresh – powiedział Glyn Hughes, globalny szef Cargo IATA.

– Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą na świecie społecznością lotniskową uznaną przez IATA w ramach programu CEIV Fresh, co stanowi dużą zachętę i potwierdzenie zdolności społeczności lotnisk w Hongkongu do obsługi łatwo psujących się produktów. HKIA jest najbardziej ruchliwym lotniskiem towarowym na świecie od 2010 r. Dzięki nowej certyfikacji HKIA jest w stanie uchwycić rosnące możliwości wzrostu na rynku towarów świeżych i łatwo psujących się – powiedział Fred Lam, dyrektor generalny, Airport Authority Hong Kong.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here