8 milionów moskiewskich kwiatów na Dzień Kobiet

0
288
moskiewskie róże

Ponad 8 mln kwiatów zostało dostarczonych do sprzedaży z moskiewskich szklarni przed 8 marca, czyli na Dzień Kobiet.

Hodowcy mali gorący czas. Aby uszczęśliwić wszystkie kobiety w tym dniu, codziennie zbierali około 40 odmian elitarnych róż i tulipanów – zauważył minister rolnictwa i żywności Andrey Razin.

Istnieje kilka kompleksów zajmujących się produkcją kwiatów w rejonie Moskwy. Są to Podosinky, Yegoryevsk, LLC Mosrosa, Teplitsy Ramenskiye i Ornamental Gardening Collective Farm z Mytischi.

Świeżość i szybka dostawa do klienta to kolejna zaleta naszych kwiatów. Róża uprawiana lokalnie jest umieszczana w specjalnym pojemniku z odżywczą substancją zaraz po tym, jak została pocięta i w ten sposób dostarczana do sklepów – dodaje Razin.

W kompleksach szklarniowych regionu moskiewskiego optymalne warunki do uprawy kwiatów powstają dzięki współczesnemu sprzętowi, z całkowicie zautomatyzowanym procesem monitorowania i nawadniania mikroklimatu.

Połowa areału szklarniowego do uprawy kwiatów w Centralnym Okręgu Federalnym znajduje się w regionie Moskwy. Chciałbym podkreślić, że po raz pierwszy w historii regionu, w tym roku co najmniej 5% inwestycji kapitałowych w budowę szklarni kwiatowych zostanie pokryte regionalnym wsparciem budżetowym – podsumował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here