Afera w Holandii, skradziono ponad 4 miliony euro

0
394
Royal Flora Holland

Spora afera w Holandii, w jednej z największych firm zajmującej się kwiatami. W Royal FloraHolland skradziono ponad 4 miliony euro.

Sprawcę aresztowała policja. W celu wyjaśnienia dokładnego charakteru i zakresu sprawy, Royal FloraHolland przeprowadziła dochodzenie sądowe, które wykazało, że w ciągu dziewięciu miesięcy skradziono 4,3 miliona euro. Aby to zrobić, potrzebna była specjalistyczna wiedza na temat systemu finansowego. System został zmanipulowany w wyrafinowany sposób i dokonał tego pracownik działu finansowego tej firmy.

Stwierdzono również, że żaden inny pracownik Royal FloraHolland nie był zaangażowany w kradzież. Natychmiast po zauważeniu nieprawidłowości dokonano ekspertyzy zewnętrznej i podjęto odpowiednie działania.

Royal FloraHolland jest ubezpieczone na wypadek kradzieży. Roszczenie jest obecnie rozpatrywane przez agencję ubezpieczeniową. Ponadto firma konsultuje się z prokuratorem w celu ustalenia, w jaki sposób można odzyskać pozostałą część skradzionych funduszy.

Ustalanie sprawozdań finansowych

Ustalenie sprawozdania finansowego za 2018 rok zostało odroczone, w oczekiwaniu na wyniki dochodzenia. Na podstawie wyników dochodzenia, sprawozdania finansowe zostały określone przez radę członków 10 lipca. Ewentualny wpływ należy rozliczyć w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here