Amerykańska firma zakupiła „słoneczną szklarnię”

0
315
matsudas nursery

Lider w uprawie roślin, krzewów i kwiatów – amerykańska firma Matsuda’s Nursery, zakupiła „słoneczną szklarnię”, by jeszcze bardziej zwiększyć efekty swojej produkcji.

Firma istnieje od 1957 roku i ma obecnie 160 hektarów terenów uprawnych.

Trzy główne kategorie w Matsuda’s obejmują rozmnażanie roślin, rosnące byliny i rośliny ozdobne oraz pośrednictwo w handlu domami. – Przewozimy ponad 1500 różnych gatunków drzew, krzewów i roślin i jesteśmy znani jako unikalny dostawca niszowy dla wielu produktów – mówi jeden z przedstawicieli. – Kupujemy rośliny doniczkowe z Florydy i Hawajów, aby odsprzedać je w Green Acres i przechowywać je w naszych szklarniach przed sprzedażą i to właśnie będziemy robić z naszą nową szklarnią Agra Tech – dodaje.

Słoneczna szklarnia

Ostatnio firma zakupiła słoneczną szklarnię Solar Light od Agra Tech, która zawiera trzy strefy klimatyczne do różnych celów. Dostępne są dwie przegrody, aby stworzyć trzy odrębne strefy klimatyczne o zróżnicowanym świetle i temperaturze.

System kontroli

Aby zapewnić najwyższej klasy systemy kontroli środowiska dla szklarni Agra Tech, zatrudniono Argus Environmental Controls, 30-letnią kanadyjską firmę, która często współpracuje z ATI. – Ludzie z Agra Tech zasugerowali nam współpracę z Argusem, co okazało się kolejnym mądrym posunięciem. To świetna firma, która zapewnia nam cały nasz system kontroli środowiska, w tym cały system elektryczny i hydrauliczny. Udaliśmy się z najlepszymi i dlatego wybraliśmy Argus – oceniają pracownicy.

Jim Bergantz, inżynier sprzedaży ATI, jest zdumiony tym, co osiąga Matsuda w swojej nowej szklarni Solar Light. – Ta szklarnia jest wykorzystywana do magazynowania roślin domowych, zachowywania ich integralności i jakości przed wejściem na rynek. Jako były szkółkarz, jestem pod wrażeniem tego projektu i cieszę się, że jestem jego częścią. Ciężko pracowaliśmy, aby wymyślić idealne rozwiązanie dla nich i myślę, że trafiliśmy do domu, więc nie możemy się doczekać, kiedy wkrótce nastąpi – mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here