Anemon – delikatny kwiat, którego polubiła florystyka

0
635
Anemon

Anemon to kwiat, który we florystyce jest często dodawany do bukietów ślubnych. Trzeba się z nim jednak obchodzić ostrożnie.

Anemon – kolory

Anemony występują w różnych kolorach: białym, czerwonym, niebieskim, fioletowym, bordowym, różowym, czy też lawendowym. Dostępne są także dwukolorowe odmiany. Ich trwałość jest stosunkowo niska, bowiem potrafią wytrzymać mniej więcej od trzech do ośmiu dni, stąd też najkorzystniejszy jest wybór tych kwiatów, które dopiero zaczynają się otwierać, mające mocne łodygi. Bardzo łatwo jest jeuszkodzić, ponieważ ten rodzaj roślin jest stosunkowo delikatny.

Anemon – florystyka

Floryści bardzo często korzystają z „usług” anemonów, ale tak jak wspomnieliśmy, trzeba być ostrożnym. Również z tego powodu, że podczas cięcia łodyg może wydobywać się olejek, powodujący podrażnienia skóry, dlatego warto podczas tej czynności zakładać rękawiczki, aby ochronić dłonie. Ewentualne podrażnienia obejmują także żołądek i okolice u ludzi oraz zwierząt, jeśli przypadkowo dojdzie do spożycia.

Anemon źle reaguje na gaz etylenowy, których źródłem są np. przekwitające kwiaty, dym z papierosów, czy też owoce. Grozi to wówczas opadaniem płatków kwiatów. Niekorzystnie na roślinę wpływa też obecność narcyza, którego sok skraca żywotność anemonów.

W naszym kraju największa dostępność kwiatów trwa przez około pół roku, od grudnia do czerwca, choć niektóre odmiany można otrzymać przez cały czas.

Zobacz również – Znaczenie kwiatów: Co oznacza zawilec (Anemon)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here