Aplikacja śledzi obecność owadów w ogrodach

0
402
Owad

GeoInsecta to aplikacja społecznościowa, która śledzi obecność niektórych docelowych owadów na polach lub w ogrodach.

Jest dedykowany nie tylko profesjonalistom, ale także ogrodnikom hobbystycznym.

Odpowiada on na potrzebę, która została podniesiona przez wielu ludzi, którzy chcieli skutecznie chronić swoje uprawy: kiedy jest najlepszy moment na zastosowanie środka ochronnego w celu optymalizacji skuteczności? Loty owadów są czasami trudne do przewidzenia, a ich przybycie może być nagłe. W takiej sytuacji trudno być przygotowanym i gotowym na walkę.

Aplikacja umożliwia wszystkim natychmiastowe dzielenie się spostrzeżeniami na polu z całą społecznością. Jest bardzo łatwa w użyciu: wystarczy założyć konto, wybrać na liście zaobserwowanego owada i określić, czy jest to osobnik dorosły, czy larwa. Obserwacja jest automatycznie wyświetlana na mapie śledzenia, dostępna dla każdego uczestnika, pełna wdzięku dla funkcji lokalizacji GPS.

Aplikacja jest w pełni darmowa i dostępna dla każdego. Poziom aktywności zależy od użytkownika: – Albo chcesz aktywnie uczestniczyć, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, albo też możesz tylko zapoznać się z obserwacjami wokół ciebie – określa Sébastien Rousselle. Aplikacja jest łatwa w użyciu, podczas rejestracji w aplikacji określa się swoją lokalizację. Umożliwi to automatyczne wysyłanie wiadomości, gdy ktoś zauważy interesującego owada.

GeoInsecta jest teraz dostępna bezpłatnie w 6 językach: angielskim, holenderskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here