Azrom jednym z najstarszych operatorów szklarni w Izraelu

0
341
szklarnie

W tym roku minęło 60 lat, odkąd Azrom rozpoczął działalność w budownictwie szklarniowym, co czyni go jednym z najstarszych operatorów szklarni w Izraelu.

Naszym celem jest stworzenie farmy, która pomaga plantatorowi w dłuższej perspektywie. Przeciwieństwo jednego rozmiaru dla wszystkich – śmieje się Fany Baluka z Azrom. – To kwestia poznania wszystkich danych z projektu: uprawy, pogody, celów firmy. Począwszy od tych informacji rozpocznie się projekt.

Działania na nowych rynkach

Azrom działa na wielu różnych, a także wielu nowych rynkach. Na przykład w Kenii zrealizowali różne projekty kwiatowe, w gwatemalskich gospodarstwach warzywnych i w Wietnamie zaopatrują plantatorów w szklarnie, aby radzić sobie z trudnym klimatem na północy kraju. Największym rynkiem są jednak Chiny: w prowincji Southern Yunnang realizowane są projekty kwiatowe, natomiast obszar wokół Pekinu jest obsługiwany projektami na warzywa i truskawki.

Chiny są także miejscem produkcji materiałów szklarniowych Azrom. Z ich fabryk projekty są dostarczane bezpośrednio z materiałami, po czym instalacja odbywa się pod nadzorem firmy.

Rynek marihuany

Obecnie rynek marihuany sprawia, że ​​zespół Azrom ma dużo pracy. – Rynek rozwija się bardzo szybko, ale mimo że jest to interesujący i modny produkt, nie obniżamy naszej koncentracji na rynku żywności i ozdobnym – mówi Baluka. Żywność ma ogromne znaczenie.

Ważną częścią tego jest użycie F-Clean. Pokrywa szklarniowa wygląda jak standardowa plastikowa osłona, ale działa jak szklana pokrywa; utrzymuje przepuszczalność światła przez ponad 20 lat. Struktura szklarni Eco Clima została zaprojektowana specjalnie dla tego pokrycia. – Ma zastosowanie w wielu klimatach i jest bardzo trwałym rozwiązaniem – wyjaśnia pracownik. Będąc tańszą i trwalszą alternatywą dla szkła, F-Clean zapewnia wyższą transmisję światła, a jednocześnie zapewnia więcej możliwości oszczędzania energii niż standardowa osłona poli.

Operowanie na nowych rynkach jest ekscytujące, ale także przynosi wyzwania. – Musimy dostosować się do tych rynków. W przeszłości widzieliśmy, że realizowane są projekty, które mogą dawać producentom wiele możliwości, ale nie są odpowiednie dla firmy. Naszym celem jest dostarczanie hodowcom wyłącznie techniki, która jest dla nich przydatna – kończy Baluka. Obecnie Azrom realizuje hektarową szklarnię konopi na południu Izraela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here