Barwione na niebiesko kwiaty nie były żartem

0
361
Campanula Isophylla

Barwione na niebiesko kwiaty nie były żartem. 1 kwietnia 2018 roku PlantHaven wprowadziło na rynek roślinę Porcelain Blue.

Wielu myślało, że to żart prima aprilisowy, bo kwiaty są barwione na niebiesko. – Teraz widzimy, że ludzie poznają odmianę i jej naturalny niebieski kolor – mówi Robert Bett, dyrektor generalny PlantHaven. Jest zadowolony z globalnego popytu na tę odmianę i jest zaskoczony potencjałem w Australii.

„Porcelanowy błękit”

Corydalis „Porcelain Blue” jest częścią Hillier Collection autorstwa Hillier Nurseries z Wielkiej Brytanii. Liście są niebiesko-zielone jak te paprociowe, ale nie mają letniego spoczynki, tylko kwitną ponownie.

Zabawną rzeczą w tej odmianie jest fakt, że to prawdziwie globalna roślina, która podróżowała po świecie. – Porcelanowy błękit to wyjątkowy wybór sadzonek z chińskiego gatunku, wyprodukowany przez Hillier Nurseries UK, a teraz propagowany wyłącznie przez kulturę tkankową w Chinach przez Siere Haendla, a następnie wysyłany do Skagit Horticulture, Heritage and Pacific Plug and Liners, które dostarczają wkładki. W Europie źródłem kultury tkankowej jest Siere Handel w Holandii.

Boże Narodzenie w Australii

Również w Australii, Australia Touch of Class Plants próbowała tej odmiany i ma potencjał, aby zostać wyhodowanym na Boże Narodzenie. Ale niebieski na Boże Narodzenie? Tak, według Bett, piosenka Elvisa Presleya „Blue Christmas” pasuje do tej odmiany.

Roślina wydaje się mieć większy potencjał w Australii. – Podczas próby przeprowadzonej w Melbourne wykazano, że odmiana kwitła przez cały rok, nawet gdy była pokryta lodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here