Bratki wykorzystały dobrą pogodę w Holandii

0
294
bratki

Holenderscy producenci są zadowoleni z lutowej sprzedaży, bowiem bratki wykorzystały dobrą pogodę i zakwitły zdecydowanie wcześniej.

W lutym obroty bratków były o 235,5% wyższe niż w ubiegłym roku, wynika z danych Royal FloraHolland. Ponadto sprzedano o 137,5% więcej sztuk, a średnia cena 50 centów za sztukę była o 40% wyższa niż przed rokiem.

To dobra wiadomość i to jest na to wytłumaczenie, ponieważ Holandia miała już piękną pogodę w połowie lutego, podczas gdy w ubiegłym roku było wyjątkowo zimno aż do oficjalnego początku wiosny. Wczesne rośliny – bratki, ale także produkty takie jak bellis i myosotis – muszą być sprzedawane w pierwszych trzech tygodniach marca.

W tym roku nie inaczej jest w przypadku plantatora André den Drijvera. – Rzeczywiście, zaczęliśmy energicznie, ale pogoda znowu się zmroziła. Najpierw wszystko zakwitło, ale potem nastąpił kolejny upadek. Hodowcy muszą trzymać się planu, bo kiedy pogoda znów się zmieni, wszyscy wchodzą bez ograniczeń i kończy się jak się kończy. Ceny są pod presją i choć nie jest dramatycznie, to nie będzie to świetny sezon na bratki.

W branży pogoda jest kupcem i należy ją w odpowiednich momentach wykorzystywać. Sezon na bratki jest lepszy niż w ubiegłym roku, a także na inne rośliny pościelowe zaczął się dobrze, ze średnim wzrostem obrotów o 55,7%. Nie wiadomo, czy ten spektakularny rozwój będzie kontynuowany w następnych tygodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here