Brytyjskie DCF sfinansuje stypendium

0
305
larwy

Fundacja Davida Colegrave (DCF) sfinansuje stypendium dla studentów, w celu zwalczania szkodników Agapanthus. Wszystko w ramach programu licencjackiego Summer Studentship 2019, dla Królewskiego Towarzystwa Biologii (RSB).

DCF współpracowało z RBS, aby wybrać jeden z dziewięciu projektów przedstawionych przez naukowców zajmujących się roślinami, głównie będącymi wyzwaniami w zakresie zdrowia roślin, zidentyfikowanymi przez Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra).

Charakterystyka szkodnika

Projekt „Zdrowie roślin”, finansowany przez DCF, to cykl życia i biologia wschodzącego szkodnika agapanthus, organizowany przez RHS, Wisley i nadzorowany przez dr Hayleya Jonesa.

Muchołówka agapanthus – Enigmadiplosis agapanthi, powoduje uszkodzenie popularnej rośliny ozdobnej Agapanthus. Larwy muszki tworzą zgrubienia w pąkach kwiatowych, deformując je i zatrzymując ich kwitnienie. Po raz pierwszy odkryto go w Wielkiej Brytanii w 2014 roku.

Został on następnie dodany do brytyjskiego rejestru zagrożeń zdrowia roślin. Ten szkodnik jest poważnym problemem dla plantatorów Agapanthus, zarówno w przemyśle, jak i ogrodach przydomowych, ale jego nowość oznacza, że ​​brakuje prawdziwych informacji na temat jego biologii i cyklu życia.

We współpracy z naukowcami, którzy po raz pierwszy przechwycili szkodnika, w ramach tego projektu zostaną wykorzystane obserwacje terenowe i hodowla laboratoryjna, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące muszki, w tym:

  • Jak głęboko pod ziemią larwują larwy muszki?
  • Czy czas poczęcia zależy od temperatury?
  • Gdzie i kiedy samica składa jaja na roślinie?
  • Jak długo jaja się wykluwają, a larwy wędrują do pąków kwiatowych

Cel projektu

Ten projekt zgromadzi istotne informacje o cyklu życia. Zdobyta wiedza przyczyni się do rozwoju i ukierunkowania opcji kontroli w celu poprawy stabilności ekonomicznej hodowców i szkółek Agapanthus oraz wzmocnienia ogrodników w celu ochrony ich roślin ogrodowych przed tym szkodnikiem.

Opiekun, dr Hayley Jones, komentuje: – Ten projekt naprawdę przyczyni się do rozwoju naszej bazy wiedzy na temat pręgierza agapantusa i dostarczy niezbędnych informacji, aby pomóc w dalszych badaniach nad sposobami kontrolowania muszki. Wybrany kandydat może liczyć na wiele umiejętności, w tym hodowlę owadów, morfologię owadów i zarządzanie projektami. Będą mogli poczuć prawdziwą atmosferę badań naukowych jako potencjalnej kariery.

Studenci mogą teraz ubiegać się o pracę nad tym projektem przez 8-10 tygodni. Wybrani studenci otrzymają 250 GBP tygodniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here