Klasa i szyk: Butonierka dla mężczyzny

0

Większość mężczyzn będzie nosić kwiat na klapie tylko kilka razy w życiu, a nic nie dodaje rozmachu wyglądowi mężczyzny, tak jak stylowa butonierka.

Prosty kwiatek noszony na klapie kurtki jest gestem pełnym znaczenia, który wykracza poza kwiat. Butonierki są symbolem życia, piękna w naturze, miłości nieokreślonej, ale uchwyconej jednym zakwitnięciem.

Wielu z nas zmusiło się do tego, aby mieć butonierkę na balu w szkole średniej, czy na weselu, na którym przypięliśmy go w ostatniej chwili. Nie jest to najlepszy sposób na wprowadzenie chyba najdoskonalszego akcesorium do odzieży męskiej.

Kwiaty i męskość

Jest wielu mężczyzn, którzy odbiorą ten element jako kobiecy. Niesłusznie. Wielcy mężowie stanu, wojownicy i poeci nosili kwiaty od ponad tysiąclecia. Żołnierze wyruszający na wojnę z dumą noszą kwiaty na piersiach, a w Stanach Zjednoczonych co roku 1 stycznia dwie najlepsze drużyny futbolu uniwersyteckiego noszą róże w mundurach.

Kiedy nosić butonierkę?

Dla większości z nas jedyny raz, kiedy będziemy nosić kwiaty na klapie, to formalne wydarzenia, takie jak wesela, rocznice, studniówki, noc w teatrze lub operze. Ironią jest to, że jedyną zasadą noszenia butonierki jest to, że nie potrzebujesz specjalnej okazji, aby je nosić. Mężczyzna potrzebuje tylko pewności siebie, aby pływać pod prąd, aby być jedynym mężczyzną, który ma kwiat na lewej piersi. Mężczyzna nie powinien jednak jego nosić, gdy nie chce się wyróżniać z tłumu. Z pewnością pogrzeby nie są miejscem przyciągania uwagi lub przejawiania zbytniego indywidualizmu.

Jak nosić butonierkę?

Butonierkę noszono na lewej klapie męskiego garnituru, kurtki sportowej lub marynarki; można go również nosić na płaszczu. Jest zawsze przymocowana ponad sercem mężczyzny i powinna być noszona w dziurce z guzikami klapy, w otworze do czterech centymetrów, który jest pozostałością po zamknięciu klap męskiej kurtki w celu ochrony szyi. Tylko w wyższych kombinezonach zobaczysz otwór w klapie funkcjonalny, z zatrzaskiem, zbudowany wystarczająco mocno, aby utrzymać kwiat.

Rozwijając te cztery punkty, ważne jest, że jeśli planujesz nosić kwiat w klapie, upewnij się, że obszar, w którym będziesz go nosić, jest przygotowany. Aby pomieścić kwiat, kurtka musi mieć mocną wewnętrzną podszewkę zszytą ręcznie, dziurkę na guziki należy wyciąć i zszyć ręcznie, a zatrzask należy wszyć pod otworem na klapie.

W jaki sposób nosić kwiatek na klapie, gdy nie ma dziurki na guziki lub otwór nie jest wycięty? Jest kilka opcji. Najpierw możesz zrobić to, co większość ludzi, a mianowicie przypiąć butonierkę do klapy. Kiedyś uważany za nieestetyczny, stał się bardziej akceptowalny, ponieważ kwiaciarnie wykonują świetną robotę, czyniąc łodygę atrakcyjną. Drugą opcją jest wycięcie dziurki na guzik – jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz czas, a kurtka jest Twoja, a nie pożyczona.

Dlaczego warto nosić butonierkę?

Dlaczego mężczyzna miałby nosić kwiat na klapie?

  1. To świetny początek rozmowy – kluczem do sukcesu jest pewność i odpowiedź, dlaczego go nosisz. Jeśli otrzymasz komplement, po prostu powiedz „dziękuję”, a następnie kontynuuj rozmowę, chyba że rozmówca chce się nad tym rozwodzić.
  2. Masz coś do zaoferowania – ile razy spędziłeś cudowny wieczór z kobietą, którą właśnie poznałeś, a pod koniec nocy jedyne, co możesz jej dać, to wizytówka? Spróbuj zostawić ją z czymś bardziej wyjątkowym i niezapomnianym.
  3. Pokazuje, że zwracasz uwagę na szczegóły – chodzi o uświadomienie sobie i pokazanie, że małe rzeczy mają znaczenie.

Butonierka – jaki wybrać kwiat?

Przede wszystkim kwiat powinien pasować na okazję – proste, białe lub czerwone kwiaty na oficjalne okazje, natomiast na mniej oficjalne okazje mogą być bardziej kolorowe oraz egzotyczne. Po drugie, butonierka powinna być skoordynowana z ubraniami, które nosisz. Zasadą jest równowaga; unikaj zbyt wielu rzeczy, wyciszając kolor swojego kwadratu lub nosząc białą chusteczkę. Ostatnim czynnikiem przy wyborze kwiatu butonierki jest to, jak długo zamierzasz go nosić – wiele kwiatów więdnie po kilku godzinach w upale i bez wody.

Opcje kwiatowe – goździk, róża, gardenia, konwalia, orchidea, hiacynt, stokrotka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here