Cały rok jest kolorowo. Fiolet początkiem wiosny

0
319
delta

Fiolet jest początkiem wiosny – mówi Robbie Gieslink, hodowca z Syngenta Flowers. Każdego dnia Robbie pracuje nad nowymi i ulepszonymi wersjami swojej serii Delta, co może potrwać do 10 lat.

Seria Delta

To jest wprowadzenie tego sezonu. Robbie Gieslink wskazuje na wielkokwiatowe liliowe i fioletowe altówki – Delta Lavender Shades. – Myślę, że jest to bardzo świeży, nowoczesny kolor. Szklarnia jest kolorowym morzem altówek: od bordowego do białego, z dużą kwiatową altówką x wittrockiana do drobnokwiatowej kukurydzianej altówki – mówi.

Seria Delta składa się z roślin o dużych kwiatach w niemal nieskończonej gamie kolorów. Seria, która stała się odpowiedzialnością Robbiego trzynaście lat temu. – Mój poprzednik Martien Gutter sprawił, że Delta jest duża i mam zaszczyt utrzymać ją na wysokim poziomie.

Jest to skomplikowany proces, w którym bierze pod uwagę różnych interesariuszy. – Pracujemy nad wczesnością i przewidywalnością wzrostu – wyjaśnia. – Ponadto seria ta rozciąga się nieco mniej, co stanowi pozytywną właściwość dla sprzedawców detalicznych, ponieważ zapewnia to lepszy okres trwałości.

„Kolor projektu”

Biorąc pod uwagę konsumenta, Robbie rozszerzył serię Delta o odcienie Lavender Shades. – Niemniej jednak nasz asortyment zawiera wszystkie kolory tęczy i wiele wzorów i odcieni. Niezależnie od pory roku zawsze mamy trend w kolorze – mówi.

Ta szeroka gama altówek od Syngenta Flowers jest testowana na całym świecie. – W Stanach Zjednoczonych, Japonii, południowej i północnej Europie przeprowadziliśmy te same próby. Wszystkie rośliny są testowane w ciepłych i chłodnych warunkach. Tylko odmiany, które przeszły te testy, są dziś w szklarni – informuje.

Sekret pięknych altówek w ogrodzie

Krótko mówiąc, altówka musi być łatwa dla każdego. Jednak Robbie ma kilka wskazówek, aby jeszcze dłużej cieszyć się kolorowym wiosennym kwiatkiem. – Latem na kwiatach jest wiele pszczół, regularnie usuwają stare kwiaty, więc trzymasz czystą roślinę. Od czasu do czasu zapładniasz je, uwielbia odżywianie. To jest tajemnica! Jeśli to zrobisz, będziesz miał piękne altówki w ogrodzie do maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here