Cape Flora znajduje sposoby na pomoc firmom

0
355
cape flora

Cape Flora znajduje innowacyjne sposoby na pomoc małym firmom fynbos, w realizacji ich marzeń biznesowych, organizując sesje informacyjne.

Nasze finansowanie jest dość ograniczone, ale nasza strategia ma na celu uwolnienie pełnego potencjału przedsiębiorców, poprzez umożliwienie im zdobycia wiedzy i powiązanie z silnymi sieciami – mówi Jacky Goliath, dyrektor Cape Flora SA, odpowiedzialny za portfolio transformacji.

W tym celu w Cape Flora w marcu ubiegłego roku odbyła się dwudniowa sesja informacyjna, w której uczestniczyło blisko dwudziestu potencjalnych małych przedsiębiorców fynbos. Podczas pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili farmę fynbos, szkółkę i pakownię w pobliżu lotniska, aby zapoznać się z działaniami i wszystkimi możliwościami w łańcuchu dostaw, podczas gdy eksperci branżowi podzielili się informacjami technicznymi na temat rozmnażania, uprawy, zwalczania szkodników i zarządzania chorobami fynbos jak również rynkiem fynbos w drugim dniu.

Badanie potrzeb w trakcie sesji ujawniło silny popyt na rozwój umiejętności biznesowych, który Cape Flora rozwiązał poprzez sesję szkoleniową z udziałem trenera biznesu Basil Myners we wrześniu ubiegłego roku, dla zainteresowanych producentów. – Sam będąc przedsiębiorcą, zdałem sobie sprawę, że nasze wysiłki będą się opłacać tylko wtedy, gdy firmy, które obsługujemy, będą oparte na solidnych zasadach biznesowych – od planowania biznesowego i zarządzania przepływami pieniężnymi, po zrównoważone praktyki biznesowe, legalność produkcji i zarządzanie personelem – mówi Jacky.

Aspirujący producenci

Jak dotąd wysiłki Cape Flora mają znaczenie. Theo Adams, który hoduje w pobliżu Harolda, tylko uczestniczył w sesji informacyjnej, ale to wystarczyło, by zapewnić mu rynek eksportowy do przyszłej produkcji. Cape Flora po sesji sfinansowała również konsultacje z ekspertem branżowym dr Gerhardem Malanem, aby pomóc Theo założyć własne plantacje.

Sesja informacyjna zainspirowała Elizabeth Hartzenberg, aby przenieść swój biznes na wyższy poziom. – Kupiłam farmę w pobliżu Hopefield w 2015 r. i początkowo wiązałam koniec z końcem poprzez produkcję drobnych świń. Moje zainteresowanie fynbosem pojawiło się, gdy moja ścieżka skrzyżowała się z przedsiębiorcą kwiatowym. Uczestnictwo w pierwszej sesji informacyjnej Cape Flora i obserwowanie działania łańcucha dostaw uświadomiło mi, że mogę odnieść sukces w tym biznesie.

Cape Flora pomogła jej w przeprowadzeniu analizy gleby i wody w celu określenia rentowności produkcji fynbos i zidentyfikowania najlepszych odmian do uprawy w gospodarstwie oraz sfinansowała konsultacje z dr Gerhardem, aby upewnić się, że była na dobrej drodze od początku swojej podróży produkcyjnej.

Elizabeth skorzystała również ze szkolenia w zakresie rozwoju umiejętności biznesowych. – Byłam naprawdę nieświadoma wszystkich dostępnych tam zasobów, aby pomóc małym firmom w wykorzystaniu ich potencjału i różnych sposobów, w jakie firmy mogłyby poprawić swoją skuteczność marketingową.

Zrównoważone zbiory

Dla Loretty Afrikaner z TJ Agulhas Flowers szkolenie biznesowe po raz kolejny podkreśliło znaczenie zrównoważonych zbiorów dla rentowności firmy zbierającej kwiaty. – Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem po powrocie do domu, było zapoznanie się z kodem najlepszych praktyk fynbos dla pracowników dzikich zbiorów z moim personelem. Fynbos jest naszym głównym źródłem dochodów – mówi.

Aby dać jej biznesowi impuls, Cape Flora dostarczyła jej także nożyce do przycinania i mundury robocze. – Te nożyce Felco są zbyt drogie, aby je kupić z własnej kieszeni. Pozwalają mojemu zespołowi pracować znacznie szybciej i wydajniej, niż byłyby w stanie zrobić ze swoimi starymi nożycami – mówi.

Cape Flora uruchomiła różne grupy WhatsApp, pozwalając przedsiębiorcom dzielić się pomysłami, dyskutować o sprawach i ostatecznie uzupełniać nawzajem swoją wymianę handlową: – Te grupy są świetne. Jeśli masz nadpodaż produktu, ktoś na przykład może w stanie kupić produkt, aby dodać wartość do istniejących ofert produktów. W ten sposób pomagamy sobie nawzajem – mówi Leslie-Ann.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here