Celozja New Look uznana za wersję Texas Superstar

0
397
Celosia new Look

Starsza odmiana rośliny – Celozja New Look – została uznana za najnowszą wersję Texas Superstar na podstawie jej doskonałej wydajności w całym stanie.

Texas Superstar jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do AgriLife Research – agencji stanowej, która jest częścią Texas A&M University System. Rośliny są nazywane Texas Superstars przez zarząd, który składa się z dziewięciu ogrodników AgriLife Research, AgriLife Extension i Texas Tech University.

Odmiana celozji New Look została nazwana Texas Superstar w 2019 roku po latach prób terenowych w całym stanie. Celozja New Look była hitem wśród odwiedzających doroczny Dzień Pola Ogrodniczego w Teksasie w Overton.

Aby otrzymać wyróżnienie, roślina musi być nie tylko piękna, ale także dobrze funkcjonować dla konsumentów i hodowców w całym stanie. Texas Superstars muszą być łatwe do propagacji, co powinno zapewnić, że rośliny będą nie tylko powszechnie dostępne, ale także w rozsądnej cenie – powiedział dr Brent Pemberton, członek zarządu Texas Superstar i ogrodnik AgriLife Research.

Celozja New Look jest rocznikiem z jasnoczerwonymi pióropuszami, które wznoszą się ponad ciemne, brązowe liście. Ze względu na ich cechy charakterystyczne, są również powszechnie nazywane „pierzastym amarantem” lub „celozą z piór”. Kontrast liści czerwonych i brązowych przyciąga wzrok. Ma egzotyczny wygląd, który dobrze komponuje się z każdym krajobrazem. Celosia New Look woli pełne słońce i toleruje lekki odcień. Odmiana dostosowuje się również do większości gleb, ale wymaga dobrego drenażu i stałej wilgotności. Kwiaty są bardzo trwałe i nieprzerwanie produkowane przez cały sezon letni aż do pierwszych mrozów.

Celozja New Look może być używana do pościeli, w pojemnikach i jako kwiat cięty. Jest obecny na rynku od wielu lat i przetrwał próbę czasu w ogrodach próbnych w całym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here