Chiński region Yunnan czołówką w uprawie kwiatów

0
359
Region Yunnan

Chiński region Yunnan czołówką w uprawie kwiatów. Panuje tam bardzo dobry klimat do produkcji kwiatów. Niegdyś rejon wyglądał jednak zupełnie inaczej.

Dwadzieścia lat temu rolnicy wokół jeziora Dianchi w Yunnan uprawiali głównie warzywa na sprzedaż na lokalnych rynkach.

Na wschodnim brzegu jeziora – obszar Dounan w Kunming, obecnie miejsce drugiego co do wielkości rynku kwiatów na świecie, był wówczas małą wioską.

Region ma wspaniały klimat do uprawy kwiatów, ale rolnicy nie mogli w żaden sposób uzyskać tych cenniejszych, ale szybko psujących się produktów na rynkach w dużych miastach Chin, nie mówiąc już o rynkach zagranicznych.

W ciągu ostatniej dekady duża inwestycja w infrastrukturę w tym południowo-zachodnim regionie pozwoliła wielu rolnikom na podwojenie dochodów poprzez zmianę na kwiaty. Wielu przedsiębiorców było w stanie budować firmy związane z kwiatami, zmieniając w ten sposób ich życie i dając nowe możliwości swoim pracownikom.

Dounan Flower Market ma zarówno tradycyjny rynek kwiatów, jak i aukcje elektroniczne. W nocy w hali jest pełno hurtowników, którzy organizują sprzedaż dla dużych nabywców w Chinach i za granicą. Za dnia przychodzą drobni rolnicy, by sprzedawać je lokalnym kupcom w Kunming.

Około 500 osób pracuje dla samej firmy działającej na rynku kwiatów, a każdego dnia na rynku działa około 3000 niezależnych handlowców. W 2018 roku działalność aukcyjna przeprowadziła transakcje o wartości 200 mln juanów, według Zhu Yongmenga, dyrektora Dounan Flower Market.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here