Co decyduje o wyborze bukietu ślubnego?

0
414
bukiet ślubny

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, podczas którego nie powinno zabraknąć kwiatów. Co decyduje, jaki bukiet ślubny wybrać?

Coraz więcej firm oferuje usługi w zakresie kompleksowej obsługi ceremonii – wybór strojów oraz obrączek, fryzurę, makijaż, druk zaproszeń, kwiaty ślubne (bukiety, dekoracje samochodu, sali weselnej itp.), logistykę, organizację uroczystości, catering itd. Specjaliści oferują też pomoc w doborze bukietu ślubnego, co jest bardzo ważne.

Należy jednak wcześniej zorientować się, jaką osobą jest panna młoda, aby dobrać odpowiedni typ bukietu. Zależne jest to chociażby od wieku, wyglądu, typu urody, charakteru, czy przywiązania do wartości.

Przyjmując zatem zamówienie na wykonanie bukietu ślubnego, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • osobowość panny młodej (charakter i temperament, które ma swoje odzwierciedlenie w typie bukietu),
  • wygląd panny młodej – jej postura, wzrost, kolor włosów, karnacja, kolor oczu, makijaż, biżuteria itp.),
  • upodobania panny młodej – jej marzenia, preferencje dotyczące kolorów i samych kwiatów, w tym dobieranych dodatków i ozdób do wiązanki,
  • strój panny młodej – kolor, fason, długość sukni, rodzaj materiału, a także trzeba wziąć pod uwagę ubiór mężczyzny,
  • dostępność proponowanych roślin i ustalenie wersji zastępczej, na wypadek ich braku,
  • specyfikę uroczystości ślubnych – tradycyjny, orientalny, historyczny itp.)
  • czas i warunki transportu dekoracji.

Przy powyższych punktach warto poprosić o pomoc stylisty, aby dokładnie ustalić wszelkie informacje o swojej osobie, aby jak najbardziej optymalnie dopasować kwiaty i dodatki. Zwykle bowiem nie do końca wiemy, co o sobie mamy powiedzieć, a opinie z zewnątrz zdecydowanie można skonfrontować ze swoimi propozycjami i dobrać odpowiednie elementy. Istnieją bowiem zasady, które określają – jaki typ bukietu wypada wybrać, mając szczegółowo przedstawioną osobowość i wygląd panny młodej. Inne kompozycje pasują do osób młodych, a inne do bardziej dojrzałych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here