Znaczenie kwiatów: Co oznaczają białe róże?

0
1513
Co oznaczają białe róże?

Róże to najpopularniejsze kwiaty, które dostępne są w różnych kolorach i mają przy tym wiele znaczeń. Jaki symbol nosi ze sobą biała róża?

Białe róże – podobnie jak czerwone – są niezwykle znane i rozpowszechnione na całym świecie. Istnieją o nich nawet piosenki, jak np. Biełyje Rozy.

Biała róża – symbol

Kwiaty tej barwy to nie tylko znak miłości, ale też m.in. czystości oraz świeżości, stąd też ich szerokie zastosowanie podczas ważnych uroczystości, w tym weselnych.

Pokój oraz wieczności to kolejne symbole białych róż, mogące być znakomitą alternatywą na prezent dla swojej wybranki, w zamian za kwiaty w czerwonym kolorze. Biała róża w dodatku nie musi być związana wyłącznie ze znaczeniem czystości, czy niewinności. Może też posłużyć jako chęć przeprosin drugiej osoby i okazanie szacunku.

Liczba wręczanych biały róż może mieć też delikatną różnicę w symbolice. Pojedyncza sztuka to znak typowo odebrany jako miłość, z kolei kilka kwiatów może być przekazana w ramach przeprosin.

Wcześniej wspomnieliśmy już o tym, że znajdują swoje szerokie spektrum możliwości przy różnych uroczystościach. Prócz ślubów, gdzie w bukietach często są obecne jako baza, białe róże wybierane są chociażby dla dzieci do komunii, gdzie decyduje znaczenie czystości oraz niewinności. Ciekawym jest fakt, że ta roślina jest też powiązana z osobami w młodym wieku, ale w zupełnie innej sytuacji – w przypadku ich śmierci.

W świecie florystyki istnieje niewiele zamienników podobnych białych róż. Najbliżej nich znajduje się Eustoma.

Róże stoją w pierwszym rzędzie jako znak miłości i upominek np. na Walentynki. Oczywiście wśród zakochanych największe uznanie ma odcień czerwony, jednak wiele osób potrafi wyłamać się z klasyki i wręczyć np. białą różę.

Na naszym portalu, w dziale „Znaczenie kwiatów„, znajdziecie symbolikę bardzo wielu rodzajów kwiatów, w różnych kolorach. Dowiecie się co znaczy m.in. czerwona róża, różowa róża, pomarańczowa róża, żółta róża, niebieska róża, zielona róża, czy róża czarna. Również dostępne są informacje, co może oznaczać wybrana liczba róż w bukiecie dla kobiety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here