Czas na „FloraGUPPY”, nowość dla kwiaciarni

0
296
flora guppy

Przez prawie 70 lat kwiaciarnie na całym świecie polegały na zielonej, kwiatowej piance. Czas na „FloraGUPPY”. Były kanadyjski doradca inwestycyjny stał się wynalazcą.

Czy gąbka florystyczna może zostać zastąpiona? James Wong mówi, że jego „dzieło” pojawiło się przypadkowo pewnego dnia, gdy obserwował swojego psa bawiącego się zniszczoną zabawkową piłką. Dorastając w rodzinie robotniczej, zawsze uważał kompozycje kwiatowe za coś wyjątkowego – trochę luksusu – a ponieważ kiedyś cierpiał na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i szukał doskonałości – zdobywanie kwiatów na miejscu było wyzwaniem. Spędził 15 lat próbując każdego produktu na rynku, w tym drutu i skał, marnując mnóstwo pieniędzy na gadżety.

Wong spędził kilka lat na poszukiwaniu łatwego, prostego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania. W końcu wymyślił „prosty” projekt, skonsultował się z kanadyjskimi kwiaciarniami, przeprowadził eksperymenty z prototypami, złożył wniosek patentowy i rozpoczął poszukiwania producentów. Nazwał swoje urządzenie do opatentowania jako „FloraGUPPY”, ponieważ gupiki są uroczymi małymi rybkami i są wielobarwne jak kompozycje kwiatowe.

Spory potencjał

Fakt, że można go ponownie wykorzystać do 25 razy i jest przyjazny dla środowiska, wzbudził powszechne zainteresowanie kwiaciarni. Wong mówi: – Podzielam ich obawy związane ze środowiskiem. Chciałem coś zmienić i cieszę się, że mogę im zaoferować coś, co nadaje się do ponownego użycia, nadaje się do recyklingu i jest przyjazne dla środowiska.

„FloraGUPPY” jest szczególnie wielkim hitem w Wielkiej Brytanii, gdzie jedna z sześciu czołowych kwiaciarni zaproszonych do pokazu w Covent Gardens podczas British Flowers Week, Helen Chambers of Evolve Flowers, wykorzystała je do prezentacji. Oglądała ją Camilla, księżna Kornwalii, która koronowała zwycięzcę.

„Gupik” występuje w dwóch połączonych ze sobą połówkach, można go formować w ciepłej wodzie i stosować zarówno do świeżych kwiatów, rzemiośle papierowym i specjalnych roślin, takich jak storczyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here