Czy okulary AR pomogą w szklarni!?

0
362
okulary AR

Czy Augmented Reality (AR) usprawni szkolenie personelu żniwnego w szklarni? A może okulary AR pomogą w ocenie tego, czy uprawa jest zdrowa?

Wageningen University & Research prowadzi badania w konsorcjum hodowców i dostawców. Badania skupiają się na pytaniu: w jaki sposób możemy wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną w ogrodnictwie?

W ramach projektu znajduje się sześć wizytówek; cztery z nich są teraz uruchomione. WUR bada różne aspekty AR, takie jak: czy wifi w szklarniach jest wystarczająco dobre, aby przesyłać duże ilości danych, czy wymagany sprzęt AR jest przenośny i jaka jest wartość dodana różnych aplikacji?

Niektóre pytania, które są adresowane, wydają się proste, ale nie są. Przykładem tego jest lokalizacja użytkownika i jego kierunek oglądania. W przypadku niektórych aplikacji AR wystarczy wiedzieć, w której szklarni pracuje użytkownik. W przypadku innych zastosowań istotna jest lokalizacja konkretnej instalacji. W przypadku pomidorów, na przykład, głowa rośliny jest często daleko od garnka, na którym umieszczono identyfikator.

Czy okulary AR mierzą to, czy gerbery są dojrzałe?

Uprawa zazwyczaj odgrywa wiodącą rolę. Na przykład WUR bada, czy okulary AR mogą zmierzyć i pokazać, czy gerbera jest dojrzała do zbioru. Ta aplikacja może być następnie wykorzystana do celów szkoleniowych. Podobna jest prezentacja, w której okulary AR, oparte między innymi na bliskiej podczerwieni, pokazują, czy uprawa w szklarni jest zdrowa.

Pozostałe dwie gabloty dotyczą wykorzystania i adaptacji danych: czy okulary AR lub tablet mogą być używane do przeglądania danych ze skrzynek pomiarowych (na przykład o klimacie) oraz czy okulary AR mogą skanować kod QR w zakładzie, aby na przykład badacz upraw mógł zapisać na miejscu odpowiednie informacje o danej roślinie lub automatycznie wprowadzić ją słowem mówionym.

Projekt Augmented Horticulture jest finansowany przez Top Sector Horticulture and Propagation Materials oraz konsorcjum składające się z Syngenta Seeds, Wageningen University & Research, Florensis, Lets Grow, Itelligence, Mprise Agriware i KPN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here