Czy Twoje rośliny są zdrowe?

0
379
Kwiaty

Powstała nowa strona internetowa poświęcona zdrowiu roślin. Narzędzie to pozwoli samodzielnie uzyskać ocenę Twojego przedsiębiorstwa lub organizacji ogrodniczej.

Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa biologicznego systemów zaopatrzenia i usprawnienia praktyk zarządzania zdrowiem roślin. Narzędzie zostało uruchomione 29 stycznia, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Handlowców Ogrodniczych (HTA). Znajduje się pod adresem planthealthy.org.uk.

Narzędzie oparte jest na niedawno opublikowanym Standardzie Zarządzania Zdrowiem Roślin (PHMS) – inicjatywie, która powstała w Wielkiej Brytanii i Stowarzyszeniu Handlowców Ogrodniczych (HTA) Standard zapewnia zestaw wymagań, które muszą spełnić firmy, aby chronić ogrodniczy łańcuch dostaw i całą sieć przed szkodliwymi szkodnikami i chorobami. Choć początkowo opracowany był tylko na rynek brytyjski, norma jest określona w sposób umożliwiający jej przyjęcie na poziomie międzynarodowym.

Narzędzie to jest kwestionariuszem samooceny, który umożliwia mierzenie bieżących praktyk zdrowotnych zakładów wobec PHMS. Pomoże to firmom sprawdzić, czy wypełniają ustawowe zobowiązania: zrozumieć zagrożenia związane ze szkodnikami i chorobami, a także określić politykę dotyczącą zdrowia roślin.

Menedżer ds. Ogrodnictwa HTA, Alistair Yeomans, komentuje: – HTA z przyjemnością współpracuje z organizacjami i przedsiębiorstwami, w celu opracowania standardu zarządzania zdrowiem roślin. Problem ze strony egzotycznych szkodników i chorób stanowią wielkie zagrożenie dla naszej branży i szerszych terenów wiejskich. W związku z tym ważne jest, aby organizacje działały w skoordynowany sposób i zmniejszyły ryzyko szkód środowiskowych powodowanych przez te szkodliwe organizmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here