Czym dokładnie są selekcje roślin w USA?

0
336
AAS

Za oceanem istnieje specjalne stowarzyszenie, które ocenia produkcję poszczególnych roślin. Czym dokładnie są selekcje roślin w USA?

AAS to organizacja non-profit, która promuje nowe odmiany dla ogrodnika domowego. Odmiany, które uzyskały doskonałe wyniki w ogrodzie w bezstronnych testach w Ameryce Północnej, otrzymują oznaczenie zwycięzcy AAS.

Kiedy powstało AAS?

W 1932 roku. Mniej więcej w tym czasie rozwijało się wiele nowych hodowli zarówno warzyw, jak i kwiatów.

Dlaczego założono AAS?

Pan Ray Hastings – założyciel, widział wszystkie nowe odmiany, które pojawiły się na rynku i chciał niezależnej organizacji non-profit, która mogłaby wypróbować i ocenić wszystkie nowe genetyki, aby sprawdzić, czy działają zgodnie z deklaracjami. Chciał, aby ogrodnicy domowi mieli pewność, że kupują produkty wysokiej jakości.

Gdzie są testowane rośliny?

Na początku było tylko 10 witryn próbnych. Teraz jest ponad 80 unikalnych witryn próbnych, które oceniają jedną lub więcej z czterech prób. Znajdują się w całej Ameryce Północnej, aby przeprowadzić prawdziwy test we wszystkich rosnących klimatach.J

  • Cztery próby to kwiaty/rośliny ozdobne wyhodowane z nasion
  • Kwiaty/rośliny ozdobne wyhodowane z sadzonek wegetatywnych
  • Warzywa/jadalne z nasion i bylin zielnych

Kim są sędziowie AAS?

Sędziowie AAS to zawodowi ogrodnicy, którzy mają doświadczenie i są ekspertami w swojej dziedzinie. Są wśród nich profesorowie uniwersyteccy, hodowcy nasion, nabywcy nasion, hodowcy, ogrodnicy itp.

Kto przesyła zgłoszenia?

Współpracują hodowcy z całego świata. Wielu z nich jest obecnych w Ameryce Północnej, podczas gdy inni pochodzą spoza Ameryki Północnej, ale chcą oferować swoje produkty ogrodnikom z Ameryki Północnej.

Czego szukają sędziowie?

Zawsze szukają doskonałej wydajności w ogrodzie. Chcą mieć pewność, że ogrodnik domowy odniesie sukces w zakresie odporności na choroby, siły rośliny, koloru kwiatów, liczby kwiatów, smaku i wydajności (w przypadku warzyw) i zdolności do zimowania (w bylinach).

Co się dzieje po zakończeniu procesu?

Sędziowie przekazują swoje wyniki do biura AAS. Jeśli zgłoszenie ma wystarczająco wysoki wynik, uznaje się go za zwycięzcę AAS.

Co przedstawia logo zwycięzcy AAS?

Logo AAS Winner widoczne na roślinach i pakietach nasion oznacza, że ​​odmiana została „przetestowana lokalnie i sprawdzona lokalnie”, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here