Czysty i piękny ogród – Jaki sprzęt wybrać?

0
787
Czysty i piękny ogród - Jaki sprzęt wybrać?

Ogród jest pięknym dodatkiem do codziennego życia, jednak trzeba o niego odpowiednio dbać. Jeżeli będzie zarośnięty czy niezadbany, straci swój pierwotny blask i sprawi, że będzie się myśleć o nim jako o uprzykrzającym życie obowiązku. Z właściwymi narzędziami troska o ogród nie jest wcale taka trudna, na jaką może wyglądać.

Przygotowanie trawnika i gleby – niezawodne wertykulatory

Wertykulator jest urządzeniem, które niejednej osobie może pomylić się z kosiarką. Ma on jednak inne zadanie. Wertykulatora używa się, aby doprowadzić powietrze do darni, co ma na celu stworzenie lepszych warunków nawadniania i nawożenia. Jest także nieoceniony przy uzupełnianiu tak zwanego „łysego trawnika”, który może powstać w okresie zimowym, gdy trawa obumiera i powstają niezbyt estetyczne miejsca pustej przestrzeni. Zarówno wertykulator spalinowy, jak i elektryczny, doskonale sprawdzi się podczas pielęgnacji ogrodu. Użycie go znacząco przyspieszy wzrost nowych pędów i pomoże trawnikowi odrodzić się piękniejszym, niż był przed zimą. Co więcej, istotnie redukuje mech i pozwala oszczędzić nawóz.

Wertykulatory Elektryczne – Modele ciche i uniwersalne

Model elektryczny STIGA SV 213 E dobrze sprawdzi się jako pierwsze urządzenie tego rodzaju. Silnik szczotkowy o mocy 1300 W został wyprodukowany z wysokiej jakości komponentów. Zaopatrzony jest w wymienny wałek, 16 stalowych noży lub 36 sprężyn czy kosz o pojemności 40 litrów. Być może klientów ucieszy informacja, że urządzenie działa stosunkowo cicho. Ponadto, może posłużyć też jako aerator.

Wertykulator elektryczny SV 415 E jest starszym bratem powyższego modelu. Zasadniczo spełnia niemalże identyczne zadania, tylko lepiej. Posiada silnik szczotkowy o mocy 1500 W, 20 stalowych noży lub 44 sprężyny oraz kosz o pojemności 50 litrów. Jest to już sprzęt wyższej kategorii niż poprzednik.

Ogród wolny od liści – sprawdzone dmuchawy akumulatorowe

Dmuchawa jest innowacyjnym urządzeniem, które pozwala komfortowo zadbać o porządek w ogrodzie. Wybierając model, warto wziąć pod uwagę powierzchnię, na której dmuchawa będzie stosowana, ale również swoją siłę fizyczną, gdyż urządzenie cały czas będzie noszone w rękach. Przewagą dmuchaw akumulatorowych nad spalinowymi jest ich waga oraz głośność. Są one istotnie lżejsze niż ich spalinowe odpowiedniki i nie generują przy tym tyle hałasu. Pozwalają na ogólne utrzymanie czystości w ogrodzie, usuwając zanieczyszczenia i zbędne liście. 

Dmuchawy akumulatorowe – Najlepsze modele

Absolutnym bestsellerem jest dmuchawa akumulatorowa SAB 100 AE 4.0 Ah. Ponieważ wyposażona jest w akumulator 20V 4 Ah, może nadawać prędkość powietrzu, które potrzebne jest do łatwego usuwania zanieczyszczeń i liści z posesji. Pojedyncze ładowanie wystarczy na 40-minutową pracę przy normalnej prędkości. Waży jedynie 2,13 kg, więc nikt nie powinien mieć problemów z jej uniesieniem.

Model SAB 900 AE jest mocną i trwałą dmuchawą do liści, która poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Bezszczotkowy silnik 900 pozwala na ciągłą pracę przez ponad dwie godziny. Waży jedynie 2,7 kg, przez co dopasowana jest do każdego użytkownika. Jest to urządzenie z najwyższej półki, przeznaczone dla wymagających użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here