Da Lat znane z nowoczesnych technik rolniczych

0
261
Wietnam

Miasto Da Lat w prowincji Lam Dong stało się znane z nowoczesnych technik rolniczych. Wielu bogatych rolników Wietnamu znajduje się w mieście Central Highlands, dzięki ich inwestycjom i zastosowaniu postępu naukowego oraz technologicznego w produkcji.

Według dr Pham S, wiceprzewodniczącego komitetu ludowego Lam Dong, wiele gospodarstw w Lam Dong zostało wyposażonych synchronicznie, spełniając wymagania techniczne, z nowoczesnymi urządzeniami i kamerami do nadzorowania procesu pielęgnacji i rozwoju zakładu. Zautomatyzowane systemy analizują również dane środowiskowe, dając tym samym ostrzeżenia i procesy dla lepszej uprawy roślin i poprawy wydajności. – Zastosowanie czujników podłączonych do internetu jest podstawową technologią. W Lam Dong początkowo opracowano infrastrukturę techniczną dla dostaw IoT i administracji przedsiębiorstw. Ważne jest, abyśmy stali się jednym z krajów odnoszących sukcesy w inteligentnym rolnictwie 4.0 w nadchodzących latach – potwierdził dr Pham S.

Fundusze na systemy

Według Lam Dong Agricultural Extension Center, w prowincji jest osiem gospodarstw domowych, które otrzymały fundusze na wsparcie instalacji automatycznych systemów nawadniających, nie wspominając o dziesiątkach firm i gospodarstw, które same zainwestowały i zastosowały model. Miejscowość otrzymała 50 inteligentnych systemów nawadniania, finansowanych przez japońską firmę i przekazanych lokalnym przedsiębiorstwom, spółdzielniom i rolnikom spełniającym wymagane warunki.

Rzeczywiste wyniki pokazują, że zastosowanie dokładnej technologii nawadniania pomaga rolnikom zaoszczędzić 30–50% wody w porównaniu z konwencjonalną metodą rolniczą, zmniejszając w ten sposób zużycie energii przy odpowiednich wskaźnikach w działających systemach nawadniania, uwalniając koszty pracy przy obsłudze ręcznych modeli nawadniania, a także redukując koszty nawozów. Co ważniejsze, dzięki inteligentnemu algorytmowi sterowania nawadnianiem, korzeń rośliny jest zawsze utrzymywany w najbardziej optymalnym stanie, co pomaga znacząco zwiększyć wydajność. – Nauka i technologia pomogły rolnikom w Da Lat i okolicach pracować wolniej niż inne lokalizacje, jednocześnie znacznie obniżając bezpośrednie koszty pracy – mówi zastępca szefa Centrum Rozwoju Rolnictwa Lam Dong, Nguyen Minh Truong.

Teraz zarządzanie ogrodami i gospodarstwami rolnymi może być zamknięte na urządzeniach mobilnych rolników. Według Nguyen Duc Huy, dyrektora Viet Hydroponics Cooperative, etap podlewania i napełniania nie zależy już od ludzi. System oblicza wszystko dokładnie, z wystarczającą i prawidłową głośnością. Aplikacja pomaga zwiększyć roczną wydajność o około 10%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here