Darowizny w celu wsparcia studentów ogrodnictwa

0
301
david colegrave foundation

Hodowca roślin Kerley & Co i dystrybutor hurtowy Ball Colegrave współpracują ze sobą, aby przekazać darowizny ze sprzedaży roślin Fundacji David Colegrave (DCF), w celu wsparcia studentów ogrodnictwa w Wielkiej Brytanii.

Kerley & Co przekaże 50% wpływów z opłat licencyjnych pobranych od Ball Colegrave na rzecz DCF na kolejne 2 lata. Darowizny zostaną wykorzystane na sfinansowanie stypendiów studenckich DCF.

Kerley & Co – specjalizująca się w hodowli roślin tarasowych uprawianych z sadzonek, to rozwijająca się firma rodzinna z siedzibą w pobliżu Cambridge. Begonia Sweet Spice Bounty to nowa odmiana begonii rozmnażanej wegetatywnie, wyhodowana przez Tima Kerleya, partnera w biznesie, a także pierwszego odbiorcę stypendium Markham-Colegrave DCF.

Komentarze specjalistów

Ball Colegrave (dawniej Colegrave Seeds) jest hurtowym dystrybutorem nasion i roślin dla komercyjnych hodowców i władz lokalnych, a została założona w 1962 roku przez Davida Colegrave i jego żonę Nancy.

Tim Kerley komentuje: – Mogę zaświadczyć o znaczeniu fundacji we wspieraniu studentów ogrodnictwa. Ponad 10 lat temu otrzymałem nagrodę od DCF, aby wspierać moje praktyki w USA. Po latach doświadczenia i kontaktów, które zdobyłem, są nadal dla mnie ważne w Kerley & Co. Dlatego z przyjemnością współpracujemy z naszymi wieloletnimi przyjaciółmi w Ball Colegrave, aby przekazać darowiznę na rzecz DCF dla każdego zakładu sprzedawanego w Wielkiej Brytanii Begonia SweetSpice Bounty.

Stuart Lowen z firmy Ball Colegrave dodaje: – Jesteśmy również bardzo zadowoleni z bliskiej współpracy z Kerley & Co w pozyskiwaniu funduszy na DCF. Ta wybitna odmiana tak bardzo urzekła gości w RHS Wisley New Variety Trials w 2018 roku, że otrzymała nagrodę People’s Choice Award. Byłoby miło pomyśleć, że pieniądze pozyskane ze sprzedaży tej odmiany roślin będą wspierać rozwój większej liczby ekspertów, takich jak Tim, w naszej branży.

Znany pisarz ogrodniczy i nadawca telewizyjny Peter Seabrook, członek zarządu DCF, dodaje: – Jest to bardzo hojna oferta Kerley & Co i Ball Colegrave, za którą DCF bardzo dziękuje. Będzie to długa droga do wspierania nowych talentów, które wchodzą do branży, co jest priorytetem dla sektora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here