Debata na temat tworzyw sztucznych w ogrodnictwie

0
268
aiph plastics

Na początku kwietnia odbędzie się debata na temat tworzyw sztucznych w ogrodnictwie, w której wezmą udział m.in. sprzedawcy i producenci.

Konferencja AIPH poświęcona zrównoważonemu rozwojowi, która odbędzie się we wtorek 2 kwietnia w ramach tegorocznego wiosennego spotkania Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych (AIPH) w Noordwijk w Holandii, obejmie prezentacje od sprzedawców detalicznych, handlowców, producentów i producentów z całego świata, w celu omówienia zastosowania tworzyw sztucznych w ogrodnictwie ozdobnym.

Plastik w ogrodnictwie

Konieczność zajęcia się wykorzystaniem plastiku w łańcuchu dostaw ogrodnictwa ozdobnego (garnki, rękawy, tace, wiadra, okładziny szklarniowe itp.) wynika z różnych kierunków – wpływu na środowisko, rosnącego popytu konsumentów, przyszłego prawodawstwa i potrzeby planowania zrównoważonego przemysł.

Tim Briercliffe, Sekretarz Generalny AIPH, mówi: – Przemysł zawsze patrzy, jak może być bardziej zrównoważony. Konferencja skupi się na temacie tworzyw sztucznych o wysokim profilu, aby wspólnie znaleźć rozwiązania na przyszłość. Główny prelegent wydarzenia, dr David Bek, czytelnik zrównoważonej ekonomii na Uniwersytecie Coventry w Wielkiej Brytanii, zajmie się społecznymi i środowiskowymi czynnikami zrównoważonego rozwoju, zachowania konsumentów i zmiany w innych branżach.

Zrównoważony rozwój

Brett Avery z Farplants i Martin Simmons z brytyjskiego Horticultural Trades Association zajmie się inicjatywą brytyjskiego hodowcy w celu poprawy recyklingu doniczek. Yme Pasma, dyrektor operacyjny w Royal FloraHolland (RFH) przedstawi rolę „paktu z tworzywa sztucznego” w Holandii oraz inicjatywy podejmowanej na rynku aukcyjnym w celu poprawy zrównoważonego rozwoju opakowań i tworzyw sztucznych związanych z logistyką. Sven Hoping, dyrektor generalny niemieckiego producenta garnków Pöppelmann, przedstawi niemieckie przepisy i zamknie pętlę recyklingu tworzyw sztucznych. Uniwersytet Profesora Charliego Halla z Texas A&M doda akademicki wkład do programu z perspektywy Ameryki Północnej.

Całodniowy program zakończy się dyskusją na temat tego, w jaki sposób branża musi się zmienić.

Czterodniowe wiosenne spotkanie AIPH obejmie również konferencję AIPH Expo (1 kwietnia), która będzie zawierała informacje o nadchodzących Międzynarodowych Wystawach Ogrodniczych, w tym Expo 2019 Pekin (Chiny), Expo 2021 Doha (Katar), Expo 2022 Floriade Almere (Holandia) i polskiego Expo Horticultural Łódź 2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here