Dekoracja Twojego stołu na Wigilię

0
387
Jak udekorować stół na Wigilię?

Święta Bożego Narodzenia wprowadzają atmosferę ciepła i elegancji. Jak powinien wyglądać stół podczas wigilijnej kolacji?

W Polsce świąteczny stół najczęściej przykrywa się białym obrusem, umieszczają pod nim trochę siana, dodając również ozdobne serwetki oraz zastawę. Do takiego wystroju dostosowuje się natomiast inne dekoracje. W zdecydowanie bardziej nowoczesnych wnętrzach cała aranżacja jest już inna. Wiąże się to już raczej z brakiem białego obrusa, a dominują barwy achromatyczne, szkło, chrom itp. Ozdoby wówczas także widuje się nowoczesne i mają tylko delikatnie skierować myśli na Boże Narodzenie. Pojawią się eleganckie świece w szkłach, zwieszone np. z sufitu, zróżnicowanej wielkości białe i srebrne bombki oraz lampki. Możliwości aranżacji jest wiele, a zależą one od wielkości stołu, czy samej inwencji gospodarzy. W tradycyjnym domu najczęściej na stole ustawia się stroik świąteczny, komponujący się z kolorami serwetek i nakryć. Można również postawić same świece lub świecznik.

Ciekawą ozdobą będzie użycie orzechów, owoców, migdałów, rodzynek, czy goździków. Przy nakryciach można umieścić zielone gałązki. Przy większych możliwościach oraz czasowych dekoruje się stół girlandą, wieńcem czy też kompozycją kwiatów ciętych + świece, gałązki stroiszu, albo bombki. Dekoracja może też wisieć nad stołem. Każdy stół umieszczony jest we wnętrzu, dlatego trzeba spojrzeć na jego wystrój jako jeden z wielu elementów, aby była odpowiednio dopasowana.

Najważniejszym elementem wystroju świątecznego stołu są natomiast zapalone świece, które tworzą atmosferę ciepła, życzliwości oraz miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here