DHL rozpoczyna dostawę dronami

0
347
DHL Express

Podobnie jak większość konkurentów, niemiecki gigant żeglugowy DHL jest bardzo aktywny na froncie autonomicznego drona. Firma poinformowała, że rozpoczyna regularną dostawę dronami w Chinach.

DHL współpracował ze specjalistami od dronów Ehang, w tej samej firmie, która pobiła rekord podnoszenia ciężarów i pokazała autonomiczną taksówkę latającą. Drony Falcon Ehang dostarczone dla tego konkretnego projektu nie są tak sensacyjne jak te przykłady.

DHL twierdzi, że drony zmniejszą czas dostawy na swojej 8-kilometrowej trasie z 40 minut do zaledwie 8. Koszty są mniejsze aż o 80%, a ślad węglowy jest również zdecydowanie niższy.

Drony podniosą swój ładunek w jednej z dużych, żółtych „inteligentnych szaf”. Są to strategicznie rozmieszczone mini magazyny. Pracownicy DHL ładują go paczkami, a następnie dron przejmuje kontrolę.

Dron, który został zadokowany i cierpliwie czeka na zadanie, otrzymuje swój ładunek, a następnie wyrusza, by dokonać dostawy. Falcon jest wyposażony w GPS i czujniki optyczne, które pomagają mu dotrzeć do celu. Jest również wyposażony w osiem wirników, aby zapewnić, że będzie mógł latać nawet wtedy, gdy kilka z nich przestanie działać w trakcie lotu.

Aby dokonać odbioru, klient skanuje kod i weryfikuje swoją tożsamość za pomocą rozpoznawania twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here