Diagnozowanie rzadkich szkodników roślin

0
267
plants

Szybkie rzadkich diagnozowanie szkodników roślin jest konieczne, bowiem według ONZ każdego roku jest tracone 40 procent światowych upraw żywności.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa 40 procent światowych upraw żywności jest traconych każdego roku z powodu szkodników i chorób roślin, co odpowiada około 220 miliardom dolarów rocznie i inwazyjnym owadom 70 miliardów dolarów

Prawidłowa ocena sytuacji

Dla plantatorów prawidłowa diagnoza szkodników może odegrać kluczową rolę w tym, czy uprawa rozwija się, czy też walczy w przedszkolu. Nieprawidłowa diagnoza może być kosztownym przypomnieniem, że objawy chorobowe nie zawsze są, jak się wydają.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją usługi, które mogą rzucić światło na choroby roślin i szkodniki owadów, zwłaszcza te o nietypowych lub rzadkich objawach, takie jak Grow Help Australia, która jest oferowana przez Queensland Department of Agriculture and Fisheries (QDAF).

Grow Help jest cennym i opłacalnym zasobem dla australijskich szkółek produkcyjnych i ma na celu poprawę jakości i wydajności upraw w szerokim zakresie systemów produkcyjnych.

Hodowcy wysyłają próbki roślin lub części roślin, co umożliwia Grow Growing wykorzystanie szeregu technik do identyfikacji i diagnozowania szkodników i patogenów, a także dostarcza zaleceń w celu wyeliminowania szkodników roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here