Diody LED wpływają na intensywność zapachu

0
276
Dummen Orange
Dummen Orange

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Holandii przeprowadzano testy przy pomocy diod LED, które wyzwalały zapach w kwiatach.

Dümmen Orange uczestniczył w próbie hodowlanej w pomieszczeniach zamkniętych z wyborem produktów rocznych. Testy odbył się w firmie Seven Steps To Heaven w Eindhoven. Przeprowadzano różne eksperymenty w celu odkrycia wpływu uprawy, a także potencjał zapachu w ich produktach.

Zespół Seven Steps To Heaven ma długą historię z hodowlą halową. Ich doświadczenie, wiedza, techniki i lokalizacja były dla Dümmen Orange okazją do przetestowania swoich upraw w różnych okolicznościach. Połączenie optymalnych warunków wzrostu dla upraw, możliwości produkcyjnych zbliżonych do rynku oraz kontrolowanego i biologicznego środowiska jest synergiczne zarówno dla hodowców, jak i konsumentów. Dla firmy hodowlanej, takiej jak Dümmen Orange, interesujące jest zbadanie i przetestowanie tych odkryć, aby sprawdzić, w jaki sposób hodowcy mogą skorzystać z dostępnego asortymentu.

Główne pytanie dotyczące tych badań było następujące: czy rośliny wytwarzają więcej zapachu w warunkach dużego natężenia światła niż w warunkach słabego oświetlenia? W okresie 6 tygodni badania przeprowadzono w różnych warunkach (normalna szklarnia w Holandii, fotosynteza o niskiej intensywności i fotosynteza o wysokiej intensywności w połączeniu z optymalną temperaturą i parowaniem).

Przetestowano kilka roślin, w tym begonię, lawendę i słodki alyssum. Zespół testowy założył, że większa zdolność fotosyntezy, spowodowana intensywnym światłem LED, doprowadziłaby do powstania bardziej wtórnych metabolitów, które powinny sprawić, że zapach będzie bardziej intensywny niż w warunkach słabego oświetlenia.

Odkryto, że niektóre rośliny wydzielają zapach w zamkniętym gospodarstwie, ale nie były testowane w zwykłej szklarni. Dodatkowo zaobserwowano, że intensywne światło powoduje więcej zapachu. Hodowca może zwiększyć swoje możliwości marketingowe, stosując w późniejszym okresie impuls fotosyntezy, aby zwiększyć zapach swojej uprawy.

Chociaż test był wstępny, wpływ światła i innych warunków próbnych z pewnością wpłynie na przyszłość uprawy kwiatów i roślin. Dümmen Orange zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest hodowla w pomieszczeniach dla kwiatów pachnących i stale wykonuje wewnętrzne doświadczenia i testy produktów, razem z innymi hodowcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here