Dlaczego warto chodzić na warsztaty florystyczne?

0
430
warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyczne mogą być świetną opcją na odkrycie nowej pasji, lub też możliwością na udoskonalenie swoich umiejętności, związanych z kwiatami.

Spotkania w takiej formie pozwalają też na poznanie gustów i technik innych uczestników i wymianę doświadczeń.

Dlaczego warto?

Warsztaty florystycznie, podobnie jak inne kreatywne formy, działają motywacyjnie i sprawiają, że uczymy się cierpliwości. Funkcjonowanie w grupie rozwija kreatywność i precyzję, ponieważ niedociągnięcia, których my sami nie zauważymy, mogą dostrzec inni. Ćwiczenia zwykle odbywają się pod okiem osoby wykwalifikowanej, z dużym doświadczeniem i to przede wszystkim od niej zależy, jak spędzony czas będzie przebiegał i w jakiej atmosferze. Florysta musi wcielić się w rolę nauczyciela i odpowiednio przekazać swoją wiedzę, włącznie ze wskazówkami podczas prac technicznych.

Początki zawsze będą trudne, jednak nie należy się zrażać, jeśli kompozycje nie będą wychodziły. To przyjdzie samo z czasem, kiedy doświadczenie i liczba prób będzie się zwiększała.

Ćwiczenia florystyczne stykają nas również z różnego rodzaju roślinami i kolorami, a co za tym idzie – ogromnymi możliwościami. Do kompozycji wykorzystuje się wiele materiałów, np. folie, siatki, gąbki florystyczne, łącząc piękno kwiatów ze sztuką. Uczymy się wykonywać kompozycje, bukiety, czy dekorować powierzchnie, np. stoły. Każda z takich prac wyraża cząstkę siebie samego, swoje emocje i gusta, a eksperymenty czasami nas zaskakują.

Dzięki warsztatom zwiększa się pewność siebie i zgłębiamy tajniki, jakie płyną w pracy z kwiatami. Zajęcia manualne mogą być nie tylko pracą w skupieniu, ale także formą zabawy i stworzenia wyjątkowych rzeczy, z których czerpiemy radość, będącymi odskocznią od codziennych obowiązków. W przyszłości może to bowiem być już nie tylko pasja, ale i pomysł na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here