Dlaczego warto kupować w lokalnych kwiaciarniach?

0
368
Dlaczego warto kupować w lokalnych kwiaciarniach?

Jest wiele powodów, dla których warto kochać nasze lokalne kwiaciarnie. Każdego dnia tysiące florystów i pasjonatów ciężko pracuje na to, aby dostarczać nam jak najlepsze kwiaty, bukiety i doznania estetyczne. Wspieranie i robienie zakupów w lokalnych kwiaciarniach może zdziałać więcej, niż Ci się wydaje. Oto kilka powodów, dla których już dziś powinieneś odwiedzić pobliską kwiaciarnię!

Świeższe kwiaty

Wierz lub nie ale wiele kwiatów, które widzisz na marketowych półkach nie jest uprawianych na terenie kraju. Możliwe, że kwiaty w bukiecie, który tak Ci się podoba, były ścinane kilka dni temu, a następne kilka dni przeleżały na magazynie i półce w sklepie. W konsekwencji kwiaty, które zakupisz w sklepie, mogą nie wyglądać dobrze już następnego dnia, a przecież nie o to chodzi! W końcu, gdy kupujemy kwiaty, chcemy aby cieszyły nasze oczy jak najdłużej! Kupując w lokalnej kwiaciarni, masz większa pewność, że kwiaty, które kupujesz, są świeże i wytrzymają w wazonie co najmniej kilka dni. Dodatkowo możesz poprosić o to, aby zamówiono jakieś kwiaty specjalnie dla Ciebie lub dowiedzieć się, w jaki dzień dana kwiaciarnia spodziewa się dostawy świeżych roślin.

Wspierasz lokalne przedsiębiorstwa

Jest rzeczą oczywistą, że zakup od lokalnych kwiaciarni pomoże im zostać na dłużej w biznesie, jak również ogólnie wspomoże lokalną gospodarkę. Ponadto lokalne firmy dodają społeczności charakteru, dostarczają nam różnorodności, której tak potrzebujemy pośród mnóstwa takich samych sieciówek.

Gwarancja spersonalizowanej usługi

Kiedy zamawiasz kwiaty w lokalnej kwiaciarni, masz szansę wiedzieć, co kupujesz i od kogo kupujesz. Możesz nawet komunikować się bezpośrednio z kwiaciarnią, aby jej pracownicy byli świadomi tego, co muszą przygotować dla Ciebie na jakąś okazję. W zależności od potrzeb mogą dostosować aranżacje do Twojego pomysłu i gustu. Ogólnie rzecz biorąc, kwiaciarnie gwarantują większą elastyczność i indywidualne podejście do potrzeb klienta niż wielkie sieci sklepów.

Bardziej eko

Kupowanie kwiatów w lokalnych kwiaciarniach może dać nam większą pewność, że rośliny, które kupujemy, nie zostały wystawione na agresywne działanie środków chemicznych i nawozów. Bardziej prawdopodobne jest również wspieranie zrównoważonych praktyk pracy, jeśli chodzi o gromadzenie i rozpowszechnianie kwiatów. Supermarkety liczą przede wszystkim na ilość, a nie na jakość. W dobrej kwiaciarni ta proporcja jest zupełnie odwrotna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here