Dnata uruchamia centrum cargo na lotnisku w Brukseli

0
315
dnata

Dnata – jeden z największych dostawców usług lotniczych na świecie, nadal zwiększa globalny zasięg i uruchamia działalność w Belgii, otwierając nowe centrum cargo na lotnisku w Brukseli.

Ekspansja dnata na belgijską stolicę stanowi inwestycję w wysokości 8 mln EUR i tworzy do 100 miejsc pracy w firmie. Nowy obiekt dnata, o powierzchni 14 000 m², znacznie zwiększa pojemność ładunkową w krajach Beneluksu, umożliwiając klientom linii lotniczych usprawnienie ich działalności w regionie.

Ścisła współpraca

Najnowocześniejszy obiekt obejmuje powierzchnię magazynową o powierzchni 4500 m² i jest w stanie przetwarzać 125 000 ton ładunków rocznie. Jest wyposażony w najnowsze technologie i spełnia najwyższe standardy branżowe, zapewniające wydajne i bezpieczne przenoszenie wszelkiego rodzaju ładunków, w tym towarów łatwo psujących się, farmaceutyków, towarów niebezpiecznych, żywych zwierząt, silników lotniczych i pojazdów.

Dnata świadczy już usługi transportowe i obsługi naziemnej dla 25 ładunków i 8 pasażerskich linii lotniczych na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Teraz zapewni ścisłą współpracę między zespołami z Amsterdamu i Brukseli, aby wykorzystać synergię i zapewnić najwyższą możliwą wartość dla swoich klientów na obu lotniskach.

Erik de Goeij – dyrektor generalny powiedział: – Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność w innym ważnym hubie towarowym. Nasz najlepszy w swojej klasie obiekt na lotnisku w Brukseli znacznie zwiększa nasze możliwości przeładunkowe w regionie, co jak oczekujemy – pobudzi lokalny przemysł towarowy. Widzimy duże zapotrzebowanie na nasze wysokiej jakości usługi i jesteśmy przekonani, że ta strategiczna ekspansja przyniesie znaczące korzyści naszym interesariuszom. Dnata słynie z niezawodności i bezkompromisowej koncentracji na bezpieczeństwie na wszystkich lotniskach, na których działa na całym świecie. Wszyscy dzielimy pasję do doskonałości i będziemy ciężko pracować, aby codziennie dostarczać najlepsze usługi naszym klientom w Brukseli.

Kluczowy gracz

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia dnaty na lotnisku w Brukseli jako naszego trzeciego przewoźnika ładunków – powiedział Arnaud Feist, dyrektor generalny Brussels Airport Company. – Dnata ma już pozycję kluczowego gracza na naszym lotnisku dzięki specjalnej infrastrukturze farmaceutycznej i aktywnemu udziałowi w naszej społeczności cargo Car Car Belgium, zgodnie ze strategią brukselskiego lotniska, aby zapewnić wyspecjalizowaną infrastrukturę dla kluczowych sektorów w naszym kraju i pracować na rzecz wspólnych celów poprzez współpracę.

Pierwszym klientem dnaty w Brukseli są Singapore Airlines, które obsługuje osiem tygodniowych lotów o rocznej przepustowości 45 000 ton ładunku między Brukselą a Singapurem, używając samolotu 747-400 F.

Wraz z brukselskim lotniskiem, dnata zapewnia teraz wysokiej jakości i bezpieczną obsługę naziemną i ładunkową na 88 lotniskach w 14 krajach. Każdego dnia pracownicy firmy dnata obsługują ponad 1900 lotów i przenoszą ponad 9 000 ton ładunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here