Drut florystyczny – możliwości i zastosowanie

0
746
drut florystyczny

Jeśli chcemy być pewni, że nasz skomponowany bukiet wytrzyma próbę czasu, z pomocą przyjdzie drut florystyczny, który zwiększy trwałość związanych kwiatów.

Drut florystyczny jest materiałem, którego nie może pominąć żaden florysta w swojej kwiaciarni, czy pracowni. Służy on bowiem do usztywniania kwiatów np. w wiązankach, czy bukietach. Drut zazwyczaj jest miękki oraz elastyczny, dlatego śmiało można go wkomponować do swojej pracy.

Możliwości drutów florystycznych

Możliwości drutów florystycznych są w zasadzie bez ograniczeń, jednak jego głównym zadaniem jest przytrzymanie łodyg.

Drucik florystyczny przyda się też chociażby do owinięcia kwiatów podczas formowania. Dzięki niemu nie zmienią swojego miejsca, czy usadowienia. Inną możliwością jest przedłużenie roślin, jeśli mają zbyt krótkie łodygi. Wówczas dłuższą wersję można wbić w gąbkę florystyczną. Przy piance również można skorzystać z drucika, który po owinięciu usztywni podłoże.

Floryści chętnie korzystają z tej formy mocowania również w produkcji wianków, gdzie na wiklinowym materiale ciężko jest utrzymać małe kwiatki, które wymagają stabilnych struktur i drut florystyczny odnajduje się w tym bardzo dobrze. Kolejną możliwością sprawdzenia tego elementu są bukiety, zwłaszcza ślubne, do czego dodaje się jeszcze taśmę florystyczną.

W segmencie drutów wyróżnia się tzw. drut wyrobowy, będący bardziej sztywny, aniżeli zwykły drut florystyczny. Służy do pracy nad wieńcami oraz bukietów i dekoracjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here