Dümmen Orange świętował otwarcie nowego ogrodu

0
306
Ogród Dummen Orange

Dümmen Orange – największy na świecie hodowca i propagator roślin, świętował oficjalne otwarcie nowego ogrodu wystawowego w De Kwakel w Holandii.

Nowy ogród wystawowy zlokalizowany w Hoofdweg 119 w De Kwakel, został oficjalnie otwarty przez Biense Visser (dyrektora generalnego Dümmen Orange) i Robina Reuringsa (kierownika przedszkola Dümmen Orange). W uroczystości wzięli udział pracownicy firmy, goście FlowerTrials i członkowie Perennial Power – fundacji promującej rośliny wieloletnie, z którą Dümmen Orange jest również związany.

W ogrodzie znajduje się ponad 150 produktów. Większość z nich to byliny, ale także ich produkty pościelowe, lilie calla i sukulenty oraz genetyka open-source z katalogu korzeni sadzonek innych producentów.

Ceremonia otwarcia polegała na posadzeniu ostatniej wieloletniej rośliny w ziemi: „Wdzięcznej bieli” Gaura. Po ceremonii uczestnicy skorzystali z okazji i przyjrzeli się nowemu ogrodowi wystawowemu.

Akcja rozpoczęła się w 2018 roku, od stworzenia projektu ogrodu i innych specyficznych przygotowań, a jego układ i budowa wraz z nawierzchnią i budową pergoli rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Ostateczne sadzenie przeprowadzono zarówno przed, jak i po zimie.

Ogród wystawowy będzie otwarty dla zwiedzających przez cały rok, ale jego konserwacja zaplanowana jest tak, aby zachować jego atrakcyjność podczas wydarzeń FlowerTrials i Plantarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here