Dwór Pakruojis wielkim festiwalem kwiatowym

0
256
Dwór Pakruojis

Największa odrestaurowana historyczna posiadłość na Litwie, XIX-wieczny Dwór Pakruojis, znana jest z organizacji wielu interaktywnych wydarzeń historycznych.

Tego lata dwór zaprasza gości na pierwszy w kraju Festiwal Rzeźby Kwiatowej. Festiwal „Sen nocy letniej” i trwa od końca czerwca, do początku października.

Tereny dworu stają się bajkowe, ponieważ pokryte są dywanami kwiatowymi, różnymi kompozycjami kwiatowymi i rzeźbami wykonanymi z miliona kwitnących roślin. Rzeźby kwiatowe mają do 9 metrów wysokości, a ich wielkość waha się od kilku metrów kwadratowych do kilku tysięcy. Wykonane są z ponad 200 rodzajów kwiatów letnich, w tym unikatowych dla regionu.

Wydarzenie ma być największym festiwalem rzeźby kwiatowej w Europie. – Naszym celem było umożliwienie najbardziej utalentowanym litewskim artystom tworzenia rzeźb z niekonwencjonalnych kombinacji materiałów. Kwiaty sprawiają, że dzieła sztuki stają się bardziej żywe, gdy rośliny rosną i wyglądają inaczej w zależności od światła, pogody i pory dnia. Dlatego rzeźby nigdy nie wyglądają tak samo – mówi Giedrius Klimkevičius, właściciel dworu Pakruojis.

Festiwalowe wrażenia nie kończą się jednak rzeźbami z kwiatów i przedstawieniami teatralnymi, odbywającymi się na terenie całego osiedla. Kilka restauracji oferuje autentyczne potrawy regionalne, ozdobione jadalnymi kwiatami, takie jak sałatka z buraków, specjalny placek ziemniaczany Bumbulų i kurczak gotowany z piwem. Ponadto w odrestaurowanej gorzelni dworu, warzone jest piwo i gorzkie wyroby z lokalnych roślin. Na koniec goście mogą poznać historię życia, dołączając do wycieczki lub odwiedzając warsztat produkcji perfum, czy farmę pszczół miodnych.

Dwór Pakruojis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here