Dzień Matki w Turcji przyniósł znaczne wzrosty

0
277
róże

Dzień Matki w Turcji przyniósł znaczne wzrosty sprzedaży kwiatów, nawiązujące nawet do najpopularniejszego święta w tym kraju – Walentynek.

Ismail Basaran, przewodniczący Stowarzyszenia Florystów z Turcji: – Sprzedaż wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu tygodnia przed Dniem Matki. Niektóre kwiaciarnie miały problemy z dotrzymaniem wszystkich otrzymanych zamówień. Mieszane bukiety były głównym upodobaniem wielu klientów, po których następowały pojedyncze bukiety róż i roślin doniczkowych, takich jak phalaenopsis, altówka i hortensja. Średnia cena zakupu wynosiła około 13 dolarów, co znacznie różniło się w zależności od miasta. Ogólnie rzecz biorąc, minimalna cena zakupu wynosiła około 6 dolarów, a maksymalna cena zakupu wynosiła około 30 dolarów.

Ze względu na Ramadan, działalność była bardzo powolna, nie spodziewano się tak dużego wzrostu zamówień, dlatego niektóre kwiaciarnie zostały złapane nieprzygotowane. Walentynki są najpopularniejszym dniem dla florystów, ale w tym roku Dzień Matki zbliżył się do Walentynek.

Tureccy konsumenci zwykle pozostawiają na ostatni moment zakup prezentów, co powoduje opóźnienie w realizacji zamówień i stwarza problemy kwiaciarniom. Jeśli konsumenci złożą zamówienia kilka dni wcześniej, mogą znaleźć wszystkie produkty, których potrzebują i nie będą mieli żadnych problemów z opóźnieniami w realizacji swoich zamówień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here