Dzień Rodzeństwa jest coraz popularniejszy

0
358
tulipany

W ostatnim czasie Dzień Rodzeństwa jest coraz popularniejszy, także w branży kwiatowej. Święto zostało wymyślone w USA.

Przez ostatnie kilka lat w mediach społecznościowych zauważalny jest gwałtowny wzrost Dnia Rodzeństwa, który obchodzony jest 10 kwietnia. W ciągu ostatnich kilku lat Siblings Day zyskał dużą uwagę na The Huffington Post, Buzzfeed, The Today Show i innych źródłach mediów głównego nurtu.

Miliony prezentów

80% Amerykanów ma rodzeństwo. Z liczbą ludności w 2017 r. na poziomie 325 milionów Amerykanów oznacza to, że 260 milionów osób może otrzymać kwiaty w dniu rodzeństwa. Oczywiście kwiaty są doskonałym sposobem na uczczenie relacji z bratem i siostrami.

To święto jest stosunkowo nowe, ale ma intrygującą historię. Według Wikipedii została pierwotnie stworzona przez Claudię Evart, by uczcić pamięć jej brata i siostry, którzy zmarli w młodym wieku. Założyła fundację, która została założona w 1997 r. i uzyskała status organizacji non-profit w 1999 r. Celem organizacji jest uczczenie i upamiętnianie wszystkich braci i sióstr oraz więź, która na zawsze jest szczególnym darem.

W 2005 r. przedstawicielka USA Carolyn Maloney wprowadziła święto do Rekordu Kongresowego i są prowadzone wysiłki na rzecz uznania święta za święto federalne.

Social media napędzają święto

Rozwój mediów społecznościowych w ostatnim dziesięcioleciu spowodował, że to zabawne, niepolityczne wydarzenie o niskim ciśnieniu wysunęło się na pierwszy plan.

Media społecznościowe ułatwiają „oznaczanie” braci i sióstr i dzielenie się zdjęciami z czasów, gdy byli dziećmi, ale łatwo jest też wysłać im prezenty w postaci kwiatów.

Kwiaty takie jak jaskier, tęczówka i lilie są swobodnym, niematerialnym sposobem rozpoznawania członków rodziny i informowania ich, że ich doceniasz.

W tym roku jest to szczególnie aktualne w przypadku sprzedaży kwiatów, ponieważ Wielkanoc jest późno, 10 kwietnia jest świetną okazją do dzielenia się kwiatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here