Eksperci Syngenta Netherlands wspierają studentów

0
285
syngenta

Jako partner pierwszej edycji WUR Student Challenge, eksperci z Syngenta Netherlands, w tym Syngenta Flowers, wspierają studentów w opracowywaniu innowacyjnych pomysłów na wyzwania w sektorze rolnym.

Tematem wyzwania jest „przemyślenie białka” – jak możemy nakarmić 9 miliardów ludzi zdrowym, zrównoważonym i niedrogim białkiem?

Ten wspaniały projekt Wageningen University & Research (WUR) daje najlepszym talentom z sektora możliwość samodzielnego rozwijania pomysłów. Jeśli niektóre pomysły dobrze pasują do Syngenty, zaczniemy szkolić uczniów – wyjaśnia Ward Clevers z Syngenta Flowers.

Syngenta jest jedną z szesnastu firm, która prowadzi studentów w dalszym opracowywaniu ich planu. W zależności od pomysłu określa się, które firmy mogą zaoferować najlepsze wsparcie. I choć plany uczniów są bardzo zróżnicowane, wszystkie mają wspólny cel. – Studenci szukają przede wszystkim innowacyjnych sposobów wytwarzania lub używania białek. Przykładem projektu jest znalezienie sposobów na zwiększenie ilości i jakości białek w ryżu różnymi technikami – dodaje Clevers.

WUR Student Challenge to międzynarodowy konkurs organizowany przez Wageningen University & Research (WUR), w którym wiele badań jest prowadzonych w dziedzinie rolnictwa, środowiska, ekologii i leśnictwa. Syngenta Flowers posiada wiedzę i doświadczenie dzięki specjalnej hodowli i technologii, podobnie jak Syngenta Vegetables and Crop Protection. – Chcemy dzielić się wiedzą ze studentami. Wspólnie z Remco Peerdemanem i Remco van den Bergiem naszym zadaniem jest powiązanie projektów z ekspertami w Syngenta, aby uzyskać informacje potrzebne do dalszego rozwoju i zarządzania projektami na wysokim poziomie – mówią przedstawiciele.

20 najlepszych pomysłów zostanie ogłoszonych 2 czerwca, a finał WUR Student Challenge odbędzie się 27 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here