Encyklopedia kwiatów i roślin: Diffenbachia

0
626
Difenbachia

Diffenbachia (Dieffenbachia) to roślina kwiatowa z rodziny obrazkowatych. Niektóre gatunki są powszechnie uprawiane jako rośliny ozdobne, zwłaszcza jako rośliny domowe.

Pochodzi z tropikalnych terenów Ameryki, od Meksyku do Paragwaju oraz Argentyny.

Diffenbachia – charakterystyka rośliny

Duża i efektowna dieffenbachia może być idealną dekoracją do domu lub biura. Te popularne rośliny doniczkowe nadają każdemu pomieszczeniu bujny, tropikalny wygląd i są dostępne w wielu odmianach.

Diffenbachia mają spiczaste, szerokie liście w różnych kombinacjach zieleni i bieli. Duża, dobrze wyhodowana dieffenbachia może osiągnąć ponad 1,5 metra. Problemy z rośliną Dieffenbachia można łatwo rozwiązać w większości sytuacji. Najczęstszym problemem jest zbyt duża wilgotność. Nadmierne podlewanie dotyczy wielu roślin doniczkowych i Diffenbachia nie jest wyjątkiem.

Inne problemy z rośliną Dieffenbachia mogą wynikać z niewłaściwego oświetlenia. Podczas uprawy dieffenbachii większość odmian najlepiej radzi sobie w warunkach przefiltrowanego światła, gdzie jasne lub umiarkowane światło świeci przez zwykłą zasłonę. Filtrowane światło jest szczególnie ważne wiosną i latem, gdy roślina doniczkowa Dieffenbachia wytwarza nowe, delikatne liście, które ulegają oparzeniom słonecznym, jeśli światło jest zbyt jasne lub świeci bezpośrednio na roślinę.

Difenbachia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here