Encyklopedia kwiatów i roślin: Magnolia

0
493
magnolia

Magnolia to duży rodzaj – około 250 kwitnących gatunków roślin z rodziny Magnoliaceae. Są jednymi z najpiękniejszych drzew kwitnących wiosną.

Nazwa pochodzi od francuskiego botanika Pierre’a Magnola. Duże, pachnące, białe kwiaty to dopiero początek atrakcyjności drzewa magnolii. Te atrakcyjne drzewa mają również błyszczące, ciemnozielone liście i duży, egzotycznie wyglądający strąk, który otwiera się jesienią, aby odsłonić jasne, pomarańczowoczerwone owocostany, które smakują ptakom i innym dzikim zwierzętom.

Magnolia pochodzi z Azji Wschodniej i Himalajów, wschodniej Ameryki Północnej i Ameryki Środkowej. W zależności od gatunku magnolie mogą być zimozielone, półzimozielone lub liściaste. Niektóre rodzaje liściastych kwitną wczesną wiosną, zanim drzewo wypuści liście. Jedną z trudności w pielęgnacji drzew magnolii jest zarządzanie dużymi, chrupiącymi liśćmi, które stale spadają z drzewa.

Magnolia

  • Rodzina – Magnoliaceae
  • Typ – drzewo
  • Ekspozycja – pełne słońce, częściowe słońce
  • Liście – liściaste lub zimozielone, w zależności od gatunku
  • Kwitnienie – wiosna lub lato, w zależności od gatunku i regionu

Magnolie, zarówno liściaste, jak i zimozielone, pod koniec zimy są pokryte spektakularnymi kwiatami. Wyróżnia się wspaniałym i hojnym kwitnieniem w odcieniach od czystej bieli do różowawej bieli i różu.

Drzewa magnolii są bardzo powszechne, ale istnieją również odmiany krzewów, które są idealne do małych ogrodów.

magnolia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here