Energia geotermalna źródłem energii w Holandii

0
373
energia geotermalna

„Idąc głównym nurtem” energia geotermalna stała się popularnym i opłacalnym źródłem dostaw czystej energii dla sektora szklarniowego w Holandii.

Wykorzystanie energii geotermalnej w kontekście projektów szklarniowych i grzewczych w Holandii jest już od dłuższego czasu obecne.

Firmy takie jak Shell, Engie z Francji i Canadian Vermilion Energy przyglądają się rozwojowi ciepła geotermalnego w kraju.

Obecnie Holandia jest liderem w Europiemówi. Warunki ramowe w Holandii świetnie nadają się do opracowywania głębokich projektów geotermalnych. Dzięki dużemu doświadczeniu i historii w eksploracji ropy naftowej i gazu, holenderski rozwój geotermalny może opierać się na doświadczonym przemyśle, z dobrymi danymi na temat geologii kraju.

Dane i wiedza fachowa w zasięgu ręki

60-letnia historia poszukiwań ropy naftowej i gazu w Holandii stanowi również tło budowy zaufania dla inwestorów geotermalnych. Geologia kraju została dobrze odwzorowana i oceniona przez dziesięciolecia, dostarczając bogactwa danych geologicznych bezcennych przy wyborze miejsc projektu.

Potencjał rozwoju energii geotermalnej w Holandii jest w tych samych zbiornikach, co poszukiwania i produkcja ropy naftowej i gazu od wielu dziesięcioleci – mówi Hans Veldkamp, ​​geolog specjalizujący się w energii geotermalnej w holenderskiej organizacji badawczej TNO.

Plan działania

Holenderski plan geotermalny z 2018 roku, opracowany przez przemysł i organy rządowe, szacuje, że zasoby geotermalne mają potencjał techniczny do zapewnienia ponad 1000 PJ / rok ciepła, co jest mniej więcej równe bieżącemu holenderskiemu rocznemu zapotrzebowaniu na ciepło około 960 PJ.

Bogata historia eksploracji opuściła również Holandię z najwyższej klasy łańcuchem dostaw specjalistów inżynieryjnych i wiertniczych, których umiejętności można łatwo dostosować do sektora energii geotermalnej. – W połączeniu z wysokim zużyciem gazu w ogromnych i często kooperatywnych szklarniach w Holandii było ważnym akceleratorem dla przemysłu geotermalnego. Dopasowanie podaży i popytu było stosunkowo łatwe – mówi Bob Harskamp, ​​kierownik ds. rozwoju biznesu w Well Engineering Partners, holenderskiej firmie świadczącej usługi wiertnicze, specjalizującej się w projektach geotermalnych.

Dzięki rządowemu wsparciu i wysiłkom trzeba będzie wykonać ponad 700 odwiertów, aby osiągnąć wyznaczone cele rządowe w zakresie udziału energii geotermalnej, w dostarczaniu czystej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here