Eustoma znakomitym kwiatem na Twój ślub

0
467
Eustoma w bukiecie ślubnym

Eustoma jest jednym z najpopularniejszych kwiatów do uroczystości ślubnych. To piękny kwiat, którego charakterystyczną cechą jest duża ilość liści.

Eustomę można śmiało nazwać konkurencją dla frezji, która dominuje w swojej popularności. Wszystko dzięki delikatności i urokowi, jaki prezentuje Lisianthus (Eustoma). Może być też uprawiana na swój własny użytek, w ogrodzie.

Eustoma idealna na ślub

Białe kwiaty to ślubna tradycja. Eustoma potocznie przyjęła też określenie japońskiej róży, dzięki ogromnej popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest symbolem czułości i uznania.

Kwiat ten występuje nie tylko w kolorze białym. Dostępne są również odmiany błękitne, różowe i fioletowe, w różnych ich odcieniach i co ważne – przez cały rok.

Eustoma potrafi się świetnie wkomponować w kompozycjach kwiatowych z innymi roślinami, np. piwonią, hortensją, goździkami, czy też gerberą.

I choć zwykle jest wykorzystywana najczęściej klasycznie, to znakomicie sprawdzi się w ekstrawaganckich, niestandardowych projektach weselnych, dzięki czemu panna młoda może pokazać swoją oryginalności i nieszablonowość, np. jeśli eustomę połączy się z żółtymi i różowymi frezjami.

Eustoma – wielka uniwersalność

Mówiąc o uroczystościach ślubnych oraz weselu, w kontekście Eustomy mamy jednak na myśli nie tylko bukiet panny młodej. Obecne trendy kładą mocny nacisk na to, by wszelkie dekoracje były stworzone w jednym, dominującym motywie i Lisianthus świetnie się do tego nadaje, czyli m.in. do dekoracji kościoła, sali weselnej, na ślubny wieniec, czy na weselny stół nowożeńców. Jeśli plan przewiduje np. wesele rustykalne, czy też w stylu boho, to kwiaty tego rodzaju stoją w pierwszym rzędzie do stworzenia dekoracji.

Eustoma nie jest drogim kwiatem, stąd też to jeden z podstawowych elementów we florystyce. Jak również wspomnieliśmy, można ją uprawiać samodzielnie jako roślinę doniczkową, a idealnym czasem na zasadzenie jest czerwiec. Latem warto jednak kontrolować temperaturę wokół, ponieważ optymalna mieści się w widełkach 18-22 st.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here