Fałszywe wiadomości e-mail od MF

0
357
Fałszywe wiadomości e-mail od hakerów

Pocztą e-mail rozsyłane są fałszywe wiadomości podszywające się pod Ministerstwo Finansów. Wiadomości często różnią się treścią, ale w każdym przypadku zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Fałszywe wiadomości służą wyłudzeniu informacji i nie pochodzą z Ministerstwa Finansów, ani z Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwarcie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach może spowodować zainstalowanie i uruchomienie złośliwego oprogramowania, kradnącego np. dane osobowe lub bankowe. Otrzymałaś taką wiadomość na adres swojej kwiaciarni lub sklepu ogrodniczego? Zignoruj!

Oryginalna treść wiadomości e-mail

Czesc, Martwisz sie o Federalna Sluzbe Podatkowa!

Przypominamy, ze musisz dostarczyc nam zeznanie podatkowe na 2018 r.W deklaracji nalezy okreslic wynagrodzenie za 2018 r., A takze obliczyc procent placenia podatkow.

Dokument z przykladowa deklaracja znajdziesz w zalaczonych plikach do tego listu. Oczekujemy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin.Mozesz rowniez znalezc informacje kontaktowe do kontaktu z nami w dokumencie.

Jesli nie otrzymamy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin, bedziemy zmuszeni skierowac sprawe do sadu w celu dalszego postepowania.

Haslo do osobistego dokumentu pass061919

Ministerstwo Finansow 2019 www.gov.pl/web/finanse

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here