Fikus dobrym wyborem na roślinę doniczkową

0
1088
Fikus

Fikus to silne drzewko z setkami małych liści, ale są również gatunki z dużymi liśćmi, które nadają roślinie zupełnie inną, bardziej wytrzymałą sylwetkę.

Ten zielony gigant idealnie nadaje się do pokoju, jako rośliny o wyrazistym charakterze.

Rośliny domowe, takie jak fikusy z dużymi liśćmi, poprawiają powietrze w domu, przekształcając CO2 w tlen. Duże liście również pochłaniają cząsteczki z powietrza i przechowują je w korzeniach, gdzie są rozkładane i wydalane. Ponadto zielone liście poprawiają wilgotność w domu, poprzez stopniowe odparowywanie wilgoci. To sprawia, że ​​figowiec wielkolistny jest świetną rośliną do świętowania początku sezonu „halowego”.

Pochodzenie

Fikus to łacińska nazwa figi. Figowiec wielkolistny należy do rodziny morwy i rośnie w regionach subtropikalnych, głównie w Azji i Afryce, ale także w Ameryce Południowej i Australii.

Rodzaje

Fikus lyrata jest dostępny jako krzew wewnętrzny, ma błyszczące liście przypominające skrzypce. Duże, przyciągające wzrok żyły liści, szczególnie się wyróżniają.

Figowiec sprężysty ma gładkie, ciemnozielone liście z drobnymi żyłkami, które są oznaczone jak pióro i osiągają długość około 25 cm. Rośnie prosto w górę i dlatego nie zajmuje dużo miejsca, pomimo dużych liści.

Figowiec binnendijkii „Alii” i „Amstel King” mają głównie długie liście, które nie są szerokie, ale zwisają dekoracyjnie. Dostępny jako zielony filar i standardowo z pełną koroną.

Figowiec Cyathistipula ma ciemnozielone, błyszczące liście, posiada silnie rozgałęzioną strukturę, która wspina się w górę wzdłuż palika i rośnie pionowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here