Firma 30 MHz zainwestuje 3,5 mln euro

0
268
30mhz

30 MHz, firma stojąca za platformą danych rolniczych ZENSIE, zainwestuje 3,5 mln euro, do przyspieszenia rozwoju produktu i dalszej poprawy dystrybucji na całym świecie.

Wizja 30MHz polega na stworzeniu przestrzeni, w której wszystkie produkty i usługi są cyfrowo dostępne dla plantatorów, doradców, dostawców, dystrybutorów i badaczy.

ZENSIE został opracowany z wykorzystaniem wiedzy specjalistów z branży ogrodniczej i rolniczej, w tym z Wageningen University, Priva, Delphy i Rijk Zwaan. Platforma zbiera i analizuje swoje dane z szeregu źródeł danych, takich jak czujniki upraw, systemy klimatyczne i ręczne wprowadzane dane przez użytkownika. Wyniki są wyświetlane na konfigurowalnym interaktywnym pulpicie nawigacyjnym. Dane mogą być również przesyłane do aplikacji innych firm, dzięki czemu ZENSIE nadaje się dla organizacji nisko i wysoko zaawansowanych technologicznie. Platforma jest już używana przez ponad 250 klientów, w tym BASF, Enza Zaden, Royal van Zanten i różne mniejsze szkółki warzyw i roślin.

Przyspieszone innowacje w sektorze

Pieniądze zostały zebrane przez fundusze związane z rolnictwem: SHIFT Invest i Rabo F&A Innovation Fund. Partie inwestycyjne przewidują, że 30 MHz będzie odgrywać główną rolę w rolnictwie cyfrowym. – Znamy firmę i zespół 30MHz od kilku lat i jesteśmy pod wrażeniem ich szybkości i zwinności. Oczekujemy, że 30MHz odegra główną rolę w przyszłym rozwoju rolnictwa cyfrowego. Z jednej strony przyspieszy innowacje i z drugiej strony, aby osiągnąć wyższą jakość produkcji przy mniejszych zasobach – mówi Guus Verhees, partner zarządzający w SHIFT Invest.

Współzałożyciel i CTO Flavia Paganelli jest przekonana, że ​​wzrost w sektorze jest niezmierzony. – Ten sektor zawsze będzie istniał, ponieważ potrzebujemy żywności, aby przetrwać. Stworzyliśmy zrównoważony produkt, który jest również dostępny w obszarach, w których jest mniej zasobów, takich jak regiony rozwijające się gospodarczo. ZENSIE ułatwiło także proporcjonalne dzielenie się wiedzą – mówi.

Digitalizacja DIY

Dyrektor generalny 30MHz, Jurg van Vliet, mówi: – Ta specyficzna branża jest dojrzała do digitalizacji majsterkowiczów – łatwość obsługi ZENSIE oznacza, że ​​stanie się ona produktem dostępnym na rynku. Chociaż działamy w sektorze ogrodniczym i rolniczym dopiero od 2,5 roku, w pełni rozumiemy potencjał tego rynku. Współpracując z naszymi klientami i partnerami, z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój platformy, a dzięki tej ostatniej inwestycji jesteśmy w stanie dalej rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Zrównoważone rolnictwo

Rabobank pracuje nad rozwiązaniami światowego problemu żywnościowego i wzmacnianiem zrównoważonego rozwoju w sektorze żywności i rolnictwa. Praca 30MHz jest zgodna z wizją Rabobanku, aby kierować zrównoważonym rolnictwem, dlatego Rabobank chce wspierać 30MHz. Dzięki ekonomicznemu rozwiązaniu zapewniającemu szczegółową analizę upraw, od gromadzenia danych, po przełomową analizę front-end i udostępnianie danych za pośrednictwem platformy podnoszącej, 30MHZ ustanawia poprzeczkę w tej dziedzinie wiedzy. Dzięki tej inwestycji obie strony pomagają sobie nawzajem w swoich misjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here