Firma Agtech wybudowała nową farmę

0
384
freight farms

Freight Farms, firma z siedzibą w Massachusetts, która produkuje hydroponiczne pionowe farmy w kontenerach, ogłosiła otwarcie nowej farmy – Greenery.

Nowy projekt ma być następcą firmy Leafy Green Machine, która została dostarczona do 15 krajów i 38 stanów USA. Według Freight Farms, Greenery zawiera 70 procent więcej miejsca na tym samym obszarze 320 stóp kwadratowych. Dodatkowo firma stworzyła zupełnie nowe projekty dla różnych komponentów, zamiast budować na istniejących.

Po latach gromadzenia danych i rozwoju opartego na doświadczeniu setek rolników w naszej globalnej sieci, firma Freight Farms ponownie podniosła poprzeczkę w branży, wprowadzając gruntowne przeprojektowanie kontenerów – powiedział Freight Farms. – Zamiast przeorganizować istniejącą technologię w odświeżony układ, dostrzegliśmy potencjał, aby opracować całkowicie nowe komponenty rolne, które wcześniej były niedostępne dla branży. W ten sposób Freight Farms utrzymuje ergonomię zarówno rolników, jak i roślin, jako główny priorytet poprawy wydajności, wydajności i przepływu pracy.

Koncentracja na wydajności i większej użyteczności

Freight Farms wprowadziło udoskonalenia technologiczne dla zieleni, mając na celu zrewolucjonizowanie pionowej uprawy hydroponicznej w kontenerach. Kiedy patrzysz na listę ulepszeń, znaczącą uwagę skupiono na efektywności zarówno wykorzystania zasobów, jak i wzrostu roślin oraz użyteczności komponentów.

Pod tym względem firma Freight Farms zainstalowała mobilny system regałów, który umożliwi rolnikom przenoszenie rosnących rzędów i paneli LED do niestandardowego układu dla różnych upraw, a także usprawni przepływ pracy. Wnętrze zostało dodatkowo ulepszone, aby wykorzystać wcześniej niewykorzystaną przestrzeń, która daje Greenery dodatkową pojemność. – Przechwytywanie poprzednio nieproduktywnej przestrzeni, unikalny pięciokanałowy projekt panelu roślin zastępuje tradycyjne kolumny upraw, aby odblokować o 70 procent więcej przestrzeni rosnącej w obrębie tej samej niewielkiej powierzchni – opisywała firma.

Wykorzystanie zasobów zostało dodatkowo zoptymalizowane dzięki lepszej aranżacji na oświetlenie LED i system kontroli klimatu, prowadząc do poprawy zużycia wody i energii. Jak opisują to Freight Farms: – Tablice LED są skierowane kierunkowo, zapobiega się stratom energii lekkiej, a pomimo potrójnej intensywności, nie ma 3-krotnego odpowiedniego poboru prądu, a ponadto nowy, skuteczny system kontroli klimatu w gospodarstwie skrapla i przetwarza wilgotność otoczenia, tak więc sprawnie, że w pewnych wilgotnych regionach jest w stanie wychwycić ponad 1,5 litra wody na godzinę, co sprawia, że ​​niektóre operacje Greenery są pozytywne dla wody.

Inteligentna farma

Technologia zdalnego dostępu i kontroli klimatu i zautomatyzowanych systemów została włączona do zieleni. Wszystkie dane z farm są przekazywane do punktów dostępu, takich jak komputer stacjonarny, smartfon lub tablet. Dodatkowo rolnicy mogą wprowadzać pożądane warunki środowiskowe w oparciu o istniejące dane.

Każdy komponent rolniczy jest zbudowany od podstaw z integracją farmhand® IoT, zapewniającą niezrównaną kontrolę i przejrzystość w rolnictwie – informuje firma. – Korzystając z czujników podłączonych do Internetu, Greenery nieprzerwanie przekazuje dane o klimacie, komponentach i kamerach bezpośrednio do farmhand®. Dzięki katalogom Freight Farms, w których gromadzone są rzeczywiste dane, rolnicy mogą replikować idealne warunki środowiskowe, aby zapewnić spójność.

Brad McNamara, współzałożyciel i dyrektor generalny Freight Farms, powiedział, że cechy Greenery sygnalizują poważną zmianę w konteneryzowanym rolnictwie. – Przedni skok w dziedzinie technologii danych i czujników zieleni stanowi fundamentalne usprawnienie pracy rolników i wszechstronność produkcji. Pozwala to również na całkowitą przejrzystość w czasie rzeczywistym dla konsumentów.

Patrząc w przyszłość

Według Freight Farms, nowy projekt koncentruje się na dodatkowej przepustowości przy tak wydajnym działaniu, dotyczy to kwestii pracy i zwykle wyższych kosztów związanych z tego typu rolnictwem. I nie tylko w obszarach miejskich, w których można korzystać z Greenery, ale także w odległych lokalizacjach, o ile operatorzy dysponują niezbędnymi zasobami, takimi jak moc i zaopatrzenie w wodę, aby je uruchomić.

Greenery to najpotężniejsza wolnostojąca farma hydroponiczna, w pełni połączoną platformą technologiczną, której nie można uzyskać z żadnej kombinacji produktów w innych branżach – dodaje Jon Friedman, współzałożyciel i dyrektor ds. Operacyjnych frachty Farmers Friedman. Greenery jest dostępne za 104 000 USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here