Francuscy hodowcy testują nowe hortensje

0
701
hortensja

Z powodzeniem zakończyła się próba hodowli nowego rodzaju hortensji przez francuskich pracowników z branży florystycznej.

W przeciwieństwie do zwykłej hortensji, ta nowa ma kwiaty na całej długości łodygi – mówi Didier Boos z HW². Odmianą, o której mowa, jest francuskie Bolero i choć nie było zapowiadane na IPM Essen, to jednak wzbudziło duże zainteresowanie odwiedzających.

Kwiaty na całej długości łodygi

Francuski Bolero jest krzyżową hybrydą Hortensji macrophylla i H. scandens i zwartej hortensji ogrodowej 0,80 / 1m X 1m. – W przeciwieństwie do zwyczajnej hortensji macrophylla, wszystkie pąki, nawet boczne, kwitną wzdłuż łodygi, a nie tylko przy końcu pędu. Roślina jest długotrwała do końca późnego lata, kiedy zmienia się w piękny „Indian pink”. W ogrodzie francuskie Bolero tworzy ładny, zwarty, krzepnący zimowo krzew kwiatostanów. Można go również przechowywać w pojemniku na doniczkę. Aby uzyskać optymalny efekt, roślinę należy umieścić w obszarze półcienistym. Bez przycinania francuskie Bolero będzie produkowało jeszcze więcej kwiatów – mówi Boos.

Hodowla nowej rośliny hybrydowej

Hodowlę przeprowadzili nauczyciele-naukowcy z Agrocampus-Ouest w Angers we Francji, a roślina została przetestowana i wyprodukowana przez członków grupy HW², takich jak Boos Hortensia, Chauvin Hortensia, Hortensia France Production, Malinge Horticulture i Sicamus Production . – Nauczyciele-badacze z Agrocampus-Ouest w Angers we Francji szukali sposobu na krzyżowanie różnych gatunków hortensji. Celem było oczywiście pozyskanie nowej rośliny hybrydowej o właściwościach obu rodziców. Znaleźli więc francuskie Bolero, obserwowali go przez 3 lata, zanim zaproponowali naszej grupie HW² możliwość rozwoju i sprzedaży – dodaje Boos.

Dostępne w 2020 roku

W tym sezonie chodzi wyłącznie o testowanie. Niektóre gotowe produkty będą uprawiane w różnych krajach Europy jako testy. Więcej roślin będzie dostępnych w 2020 roku. Didier Boos ma wysokie oczekiwania wobec Bolero. – To naprawdę nowa roślina, która jest łatwa w uprawie, sprzedaży i wysyłce. Kompaktowość jest idealna do małych ogrodów, tarasów i domów, a także jest dobrą rośliną dla kwiaciarni. Będziemy oferować dwa kolory, różowy będzie już dostępny, a niebieski będzie dostępny w 2020 roku.

Chłodnia

Gdy wyhoduje się w szklarniach, Bolero szybko zakwitnie i nie potrzebuje żadnego kija. Nie wymaga również okresu zimnego przechowywania, jednak rośliny mogą być przechowywane w komórce klimatycznej w celu rozłożenia okresu kwitnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here