Gąsienica Duponchelia prawdziwym szkodnikiem

0
500
Duponchelia

Defoliująca gąsienica Duponchelia może być prawdziwym szkodnikiem. Połowa pożeranej uprawy prowadzi do nieodwracalnych strat ekonomicznych.

Na szczęście gąsienice można skutecznie kontrolować za pomocą produktów Delfin. W ubiegłym roku uzyskano pierwsze doświadczenia z tym nowym środkiem owadobójczym. Doradca Biobest Stefan Bohté wyjaśnia hodowcom prawidłowe stosowanie preparatu bakteryjnego.

Preparat jest rozpylany na liście. Gąsienice zjadają zarodniki i kryształy utworzone przez Bt, które następnie przekształcają się w toksyny w przewodach trawiennych gąsienic. Te toksyny są śmiertelne. Bohté jednak zauważa, że ​​Duponchelia są nie tylko obecne na liściach, ale są również widoczne niżej na roślinach.

Skuteczne leczenie

Podczas leczenia rośliny ważne jest pokrycie całej rośliny. Wskazanie jest spryskanie aż do kołnierza korzeniowego, czyli na jak największej powierzchni rośliny. Bohté zaleca, aby cała roślina była mokra. Aby to zrobić, potrzebne jest 1500 litrów roztworu Delfin na hektar, gdzie roztwór zawiera 50 gramów środka owadobójczego na 100 litrów wody. – Jeśli roślina zostanie spryskana do szyjki korzeniowej, populacja Duponchelia jest będzie zmniejszona dzięki 3 zabiegom – ocenia.

Produkty zamienne

Po wycofaniu wielu produktów chemicznych, Delfin zapewnia niezawodną alternatywę. Z pewnością jest tak w przypadku innych preparatów Bt. – Bt oznacza Bacillus thuringiensis, najstarszy i najbardziej znany biologiczny środek ochrony roślin. Delfin zawiera wariant Btk lub podgatunek Bacillus thuringiensis kurstaki. Produkt ten jest dobrym uzupełnieniem oferty produktów Biobest, która zawiera już produkt Bta z podgatunkiem aizawai. Każdy podgatunek ma inny wpływ na gąsienice, więc produkty są komplementarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here