Grupa 25 dziewcząt odwiedziła Syngenta Flowers

0
305
Girlsday w Syngenta Flowers

Grupa 25 dziewcząt ze szkoły średniej Martinus College w Grootebroek w Holandii odwiedziła laboratorium Syngenta Flowers. Na miejscu Syngenta w Enkhuizen dziewczęta doświadczyły z bliska świata fitopatologii i biologii komórki.

Był to Girlsday, międzynarodowy dzień, w którym dziewczęta w wieku od 10 do 15 lat zapoznają się z nauką, technologią i IT.

Podobnie jak Syngenta Seeds w Enkhuizen, wiele innych firm w Holandii powitało 11 kwietnia młode dziewczyny zainteresowane technologią. Intencją Girlsday jest, aby dziewczęta zobaczyły, jak wiele ekscytujących możliwości rozwoju zawodowego znajduje się w sektorach beta, technologii i IT.

W Syngenta wierzymy, że ważne jest, aby pokazać uczniom, co robimy jako firma, ponieważ w ten sposób możemy pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub kariery – mówi Tessa Compas, partner biznesowy HR w Syngenta. – Ta specjalna inicjatywa jest świetna, aby zainspirować więcej dziewcząt do wyboru dla naszej firmy. Dlatego też pokazaliśmy, jakie są różne prace „nasze kobiety” – dodaje.

Dziewczęta poznały fitopatologa Syngenta Flowers Nevene Radmanovic, która świadomie wybrała swój zawód. – Chciałam odkryć świat roślin i pracować nad nim. Myślałam, że lekarz dla roślin będzie miłym zawodem – mówi. Nevena pokazała dziewczętom, jak przeglądać różne choroby i szkodniki pod mikroskopem. – Uważam, że interakcja między rośliną a szkodnikami jest bardzo interesująca, aby ją zobaczyć i śledzić. Moja praca jest bardzo zróżnicowana i wymagająca, starałam się powiedzieć dziewczynom o tym wszystkim – dodaje.

Potem dzięki Ellen Rietveld dziewczęta przyjrzały się bliżej roślinie hodowli tkanek i nauczyły się przenosić ją na sterylne podłoże. Musiały zachować sadzonki i miały wyzwanie, aby zrobić z nich roślinę w domu. – Około osiem procent dziewcząt, które przyjęłam, interesuje się hodowlą oporności i fitopatologią – mówi Nevena. – Słyszałam też od kolegów, że dziewczyny naprawdę lubią robić coś samodzielnie, na przykład krojąc rośliny, szczególnie lubią widzieć, jak coś porusza się pod mikroskopem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here