Grzyb Botrytis zawiera około 35 gatunków

0
355
botrytis

Grzyb Botrytis zawiera około 35 gatunków, z których wiele jest ważnymi gospodarczo i rozmieszczonymi na całym świecie patogenami roślin, zbiorowo zakażając ponad 1400 gatunków roślin.

Ostatnie wysiłki mające na celu genetyczne scharakteryzowanie rodzaju Botrytis ujawniły nowe gatunki na różnych roślinach żywicielskich na całym świecie.

W badania, ankieta i późniejsza analiza genetyczna aldehydu 3-fosfoglicerynowo-glicerynowego (G3PDH), białka szoku termicznego 60 (HSP60), podjednostki polimerazy RNA zależnej od DNA II (RPB2) oraz martwicy i białek indukujących etylen 1 i 2 Geny (NEP1 i NEP2) wskazywały, że izolaty Botrytis zebrane z pól piwonii w Stanach Zjednoczonych zawierały więcej różnorodności gatunkowej niż kiedykolwiek wcześniej zgłoszone na pojedynczym gospodarzu, w tym do 10 potencjalnie nowych gatunków.

Łącznie do 16 różnych gatunków filogenetycznych znaleziono w połączeniu z piwoniami na północno-zachodnim Pacyfiku, co stanowi ponad jedną trzecią całkowitej liczby gatunków, które są obecnie nazywane. Ponadto gatunki zostały znalezione na piwonii na Alasce, które zostały opisane na innych roślinach żywicielskich w różnych częściach świata, co wskazuje na szerszą dystrybucję geograficzną i macierzystą niż wcześniej sądzono. Wreszcie, niektóre izolaty znalezione na piwonii mają podobieństwo sekwencji z nienazwanymi gatunkami występującymi jako endofity u zarośniętych gospodarzy, co sugeruje, że izolaty znalezione na piwonii mają elastyczny styl życia, jaki niedawno odkryto w rodzaju.

Oceniono również wybraną patogenność, wzrost i cechy morfologiczne przypuszczalnie nowych gatunków Botrytis, aby zapewnić podstawę do przyszłego formalnego opisu izolatów jako nowych gatunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here